Allos Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk, 200 g
Delikat pålägg gjort på solmogen frukt
43 kr
(215 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Allos
Frukt Pure 75 % Aprikos Ekologisk
Fruktspad till ditt bröd
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure frukt 75 % jordgubbar Ekologisk
Pålägg gjord på handplockad frukt
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Blåbär Ekologisk
Delikat fruktpålägg med fyllig smak
45 kr(180 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Hallon Ekologisk
Veganskt pålägg med mer smak
49 kr(196 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Surkörsbär Ekologisk
Delikat syrlig fruktspread
41 kr(205 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Svarta Vinbär Ekologisk
Syrligt och sött fruktpålägg
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk
Exotiskt fruktpålägg med ren smak
43 kr(215 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Plommon Ekologisk
Delikat pålägg med mer frukt & mer smak
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk
Delikat pålägg gjort på solmogen frukt
43 kr(215 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Skogsfrukt Ekologisk
Fruktpålägg med djup, fyllig smak
45 kr(180 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Björnbär Ekologisk
Intensivt fruktpålägg - endast naturligt sötat
45 kr(180 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Sötad med agavesirap
- 57 % mindre socker
- Vegansk
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri
Beskrivning
Ren fruktsmak för ditt frukostbröd: ALLOS gör det nu möjligt med sin Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk Solmogna apelsiner bearbetas varsamt för denna sort och avrundas med sötman från agavesirap. Vegansk och med 57% mindre socker.
| Artikelnr.: | XPI-BIOG-359124 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4016249074272 |
| Tillverkarnr.: | 359124 |
| Varumärken: | Allos |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri |
| Produkttyper: | Sylt |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 448 / 107 kj / kcal |
| Fett | <0,5 g |
| varav mättade fettsyror | <0,1 g |
| Kolhydrater | 24 g |
| varav socker | 24 g |
| Kostfiber | 2,4 g |
| Protein | <0,5 g |
| Salt | 0,03 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Allos Hof-Manufaktur GmbH, Hoerneckestraße 39, 28217, Bremen, Tyskland, www.allos-hofmanufaktur.de/ueber-uns |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Allos Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.700 produkter