Alnatura Ekologisk Bredbar Kräm Paprika-Chilifrukter, 180 g
Som pålägg eller dopp
23 kr 26 kr -12%
(128 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Vegan
- Fruktkryddad
- Subtil kryddighet
-
Vegansk -
Vegetarisk
Beskrivning
Finmalda solrosfrön ger den härligt aromatiska smaken, medan röd paprika, chili och kryddor ger en fruktig krydda med subtil värme. Det veganska pålägget smakar underbart gott som smörgåspålägg, men kan också användas optimalt som dip eller såsbas.
Obs: förvaras svalt efter öppning och användas inom 7 dagar.
| Artikelnr.: | XPI-MM-135166 |
|---|---|
| Innehåll: | 180 g |
| EAN: | 4104420238930 |
| Tillverkarnr.: | 135166 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt |
| Produkttyper: | Spridning |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | använd snabbt efter öppning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1503 / 359 kj / kcal |
| Fett | 35 g |
| varav mättade fettsyror | 3,3 g |
| Kolhydrater | 5,5 g |
| varav socker | 3,5 g |
| Kostfiber | 1,9 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Ekologisk Bredbar Kräm Paprika-Chilifrukter
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Populära kategorier:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter