Alnatura Ekologisk Speltkaka, 200 g

Det krispiga nöjet däremellan

25 kr

(125 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Söt och krispig
  • Utan tillsatt socker
  • Demeter ekologisk kvalitet
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Spirelli Spelt Ekologisk, 500 g

Alnatura Ekologisk Speltkaka, 200 g 25 kr (125 kr / kg)
Alnatura Spirelli Spelt Ekologisk, 500 g 28 kr (56 kr / kg)
Totalpris: 53 kr
Beskrivning

Rusk gjord på rent speltmjöl och gryn, perfekt för att knapra på eller toppa. Kombinera den söta skorvsmaken med söta men även salta toppings. Helt utan tillsatt socker och veganskt.

Artikelnr.: XPI-MM-137352
Innehåll: 200 g
EAN: 4104420056343
Tillverkarnr.: 137352
Varumärken: Alnatura
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Demeter, Vegansk, Vegetarisk, UTAN tillsatt socker
Lagringsmeddelande: förvara torrt
Kan innehålla spår av: N - Sesamfrön
Ingredienser

83 % Dinkelmjöl typ 630[2], 9 % Fullkornsspeltmjöl[2], Solrosolja[1], Jäst[1], Meersalz, Koriander[1]

  1. från ekologisk odling
  2. från Demeter ekologiskt jordbruk

Kan innehålla spår av sesam.

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1683 / 402 kj / kcal
Fett 6,8 g
  varav mättade fettsyror 0,7 g
Kolhydrater 70 g
  varav socker 2,2 g
Kostfiber 4,3 g
Protein 13 g
Salt 0,98 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Ekologisk Speltkaka

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.