Alnatura Ekologiska Majschips Paprika, 125 g
Korsbakade tortillachips gjorda på det finaste majsmjölet
22 kr
(176 kr / kg, inkl. 12% moms.
Smak:
Egenskaper och fördelar
- Med paprikakrydda
- Perfekt för att doppa såser i
- Pikant ton
-
Vegansk -
Vegetarisk
Beskrivning
Majschipsen, förfinade med kryddigt paprikapulver, smakar underbart med en ostsås, eldig salsa eller med en guacamole-dipp. Alltid en hit på fester och sociala kvällar.
| Artikelnr.: | XPI-MM-132844 |
|---|---|
| Innehåll: | 125 g |
| EAN: | 4104420239388 |
| Tillverkarnr.: | 132844 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt |
| Produkttyper: | Snack |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | förvara på en sval och torr plats |
| Kan innehålla spår av: | F - Sojabönor |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2031 / 485 kj / kcal |
| Fett | 22 g |
| varav mättade fettsyror | 2,2 g |
| Kolhydrater | 63 g |
| varav socker | 1,5 g |
| Kostfiber | 4 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 1,3 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Ekologiska Majschips Paprika
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter