BioKing Äppelbananer Eko, 100 g
Perfekt som snacks & topping
32 kr
(320 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Skördad mogen
- Lätt antydan av äpple
- Populärt mellanmål för barn
-
Ekologiskt certifierad -
Vegansk -
Vegetarisk
Beskrivning
Äppelbananen är en liten banansort med en lätt smak av äpple. Den djupt gula frukten skördas mogen och torkas därefter varsamt till skivor. Perfekt som mellanmål och särskilt omtyckt av både barn och aktiva personer.
Allergiinformation:
Kan på grund av tillverkningsprocessen innehålla spår av gluten, nötter, soja och sesam.
| Artikelnr.: | XAY-PL-102805 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 9120013230940 |
| Tillverkarnr.: | 102805 |
| Varumärken: | BioKing |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt |
| Produkttyper: | Frukt och torkad frukt |
| Egenskaper: | Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk |
| Kan innehålla spår av: | A - Gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1516 / 362 kj / kcal |
| Fett | 0,2 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 85,5 g |
| varav socker | 52,4 g |
| Kostfiber | 6,1 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser
Apfelbananen[1]
- Aus kontrolliert ökologischem Anbau.
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BioKing Äppelbananer Eko
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Populära kategorier:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter