Govinda Hela Tigernötter Ekologiska, 250g
Ren njutning
58 kr
(232 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Hela frukter
- Rostad
- Naturligt söt
-
Ekologiskt certifierad -
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri -
Laktosfri
Beskrivning
Hela tigernötter, försiktigt rostade. Smakar naturligt sött.
Tips: Blötlägg i vatten över natten före konsumtion – njut sedan!
| Artikelnr.: | XAY-GOV-H435 |
|---|---|
| Innehåll: | 250 g |
| EAN: | 4038507003497 |
| Tillverkarnr.: | H435 |
| Varumärken: | Govinda |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri, Laktosfri, Raw food |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri, Laktosfri |
| Produkttyper: | Livsmedel |
| Egenskaper: | Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk, Plastreducerad |
| Ayurvedas produkttyper: | Livsmedel, Nötter, frön och kärnor |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1888 / 451 kj / kcal |
| Fett | 24,9 g |
| varav mättade fettsyror | 4,7 g |
| Kolhydrater | 48,4 g |
| varav socker | 21,5 g |
| Kostfiber | 15,4 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | <0,1 g |
Ingredienser
100 % Erdmandeln[1]
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Govinda Hela Tigernötter Ekologiska
Populära kategorier:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter