nutri + Creatin Pulver (Creapure®), 500 g
3 g kreatin + vitamin B12
321 kr
(642 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med vitamin B12
- 100 % Creapure®-pulver
- Utan tillsatser
-
UTAN socker -
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri
Liknande produkter
Beskrivning
Creapure® Kreatinpulver står för högsta renhet och kvalitet. Berikat med vitamin B12, fritt från tillsatser och lätt att dosera. Löser sig enkelt i juice eller vatten.
Rekommenderad användning:
Inta en portion (3,42 g = 1 måttskopa) tillsammans med 300 ml vätska – helst före eller efter träning.
På träningsfria dagar – ta på fastande mage på morgonen.
Observera:
- Produkten är avsedd för vuxna som utför intensiv fysisk ansträngning.
- Vid graviditet och amning, rådfråga läkare före användning.
| Artikelnr.: | nupl-X00144HDL3 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 g |
| Tillverkarnr.: | X00144HDL3 |
| Varumärken: | nutri + |
| Doseringsform: | Pulver |
| Träningsmål: | Muskeluppbyggnad |
| Användningstidpunkt: | Före sport, Efter träning, På morgonen, före en måltid |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri, Sockerfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri |
| Produkttyper: | Aminosyror |
| Egenskaper: | GMO-fri, UTAN socker, Vegansk, Vegetarisk, UTAN färgämne, Utan konserveringsämnen, UTAN smakämnen, UTAN magnesiumstearat |
| Aminosyror: | Kreatin |
| Allmän information: | Om du är gravid eller ammar, fråga din läkare innan du tar denna produkt |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Bra för: | Muskler |
Kosttillskott kan inte ersätta en varierad och balanserad kost. Hålls borta från barn.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Ingredienser
Creatin Monohydrat (Creapure®), Methylcobalamin
Ingredienser
| Ingredienser | per daglig dos/portion (3,4 g) |
|---|---|
| Kreatin monohydrat | 3 g |
| Vitamin B12 | 0,38 µg |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Nutrition-Plus Germany, Herrenwiesenring 19, 53501 , Grafschaft, Tyskland, info@nutri-plus.de, www.nutri-plus.de |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för nutri + Creatin Pulver (Creapure®)
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter