BioKing Olivolja Eko, 500 ml

Av utsökta oliver från andalusiska olivträd

150 kr

(300 kr / l, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Från Andalusien
  • Exceptionellt aromatisk
  • Delikat fruktig & kallpressad
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med BioKing Linfröolja Eko, 250 ml

BioKing Olivolja Eko, 500 ml 150 kr (300 kr / l)
BioKing Linfröolja Eko, 250 ml 92 kr (368 kr / l)
Totalpris: 242 kr
Beskrivning

Det ursprungliga olivoljan från andalusiska oliver är känd för sin aromatiska, fint fruktiga smak och kännetecknas av handplockade oliver, traditionell bearbetning, skonsam kallpressning och en syrahalt under 0,3 %.

Allergiinformation:
Kan innehålla spår av gluten, nötter, soja och sesam på grund av produktionen.

Artikelnr.: XAY-PL-101906
Innehåll: 500 ml
EAN: 9120013232173
Tillverkarnr.: 101906
Varumärken: BioKing
Doseringsform: Olja
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk
Kan innehålla spår av: A - Gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 3433 / 820 kj / kcal
Fett 91 g
  varav mättade fettsyror 13 g
  varav Enkelomättade fettsyror 71 g
  varav Fleromättade fettsyror 7 g
Kolhydrater 0 g
  varav socker 0 g
Protein 0 g
Salt 0 g
Ingredienser

Olivenöl aus Andalusien[1]

  1. aus k.b.L.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

1 svenska recension skriven för BioKing Olivolja Eko

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension
1 kundrecension på svenska

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder