le melo ALLROUND Tri Berry Mix, 200 g
Hydrerande kärnformel med maltodextrin
321 kr
(1 605 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fruktig bärsmak
- Innehåller isomaltulos
- Med vitamin B-komplex
Liknande produkter
Beskrivning
Tri Berry Mix kombinerar Hydration Core Formula med en fruktig bärsmak. De elektrolyter, mineraler och vitaminer som den innehåller ger dig stöd under långa träningspass.
Anvisningar för användning:
- Lös upp 1 stick i 500 ml vatten
- Drick 30 minuter före, under eller efter träningen
- Rekommendation: 1 stick per träningstimme (beroende på svettförlust)
1 förpackning innehåller 20 sticks.
| Artikelnr.: | XDK-LEMELO-39015 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4270002997660 |
| Tillverkarnr.: | 39015 |
| Varumärken: | le melo |
| Doseringsform: | Pulver, Pinnar |
| Träningsmål: | Uthållighet |
| Användningstidpunkt: | Före sport, Under sport, Efter träning |
| Produkttyper: | Drycker, pulver och sirap, färdiga att dricka |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per portion (10 g)[1] |
|---|---|
| Energi | 138 / 33 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 7,3 g |
| varav socker | 2,4 g |
| Kostfiber | 0,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,6 g |
- entspricht 1 Stick
Ingredienser
Maltodextrin, Isomaltulose, Zitronensäure (E330)[1], Natriumchlorid, natürliches Aroma (Johannisbeer-Brombeer-Heidelbeer), Traubenzucker, Calciumsalze der Orthophosphorsäure, Kaliumcitrat, Betenrot[2], Dolomit (Calcium-Magnesium-Carbonat), Magnesiumcitrat, Kaliumklorid, Magnesiumoxid, Sukralos[3], Eisengluconat, zinkcitrat, Cholecalciferol, Thiaminmononitrat, Riboflavin, Chrompicolinat
- Säuerungsmittel
- Farbstoffe
- Süßungsmittel
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för le melo ALLROUND Tri Berry Mix
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter