Alnatura Ekologisk Akaciahonung, 500 g

För alla älskare av honung

100 kr

(200 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 16. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Söt doft
  • Fin söt smak
  • För sötning & som pålägg
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Nyponte med Hibiskus, Eko, 20 tepåsar (45 g)

Alnatura Ekologisk Akaciahonung, 500 g 100 kr (200 kr / kg)
Alnatura Nyponte med Hibiskus, Eko, 20 tepåsar (45 g) 20 kr (444 kr / kg)
Totalpris: 120 kr
Beskrivning

Honungälskare kommer att bli förtjusta i den söta doften och den delikata smaken av Alnatura akaciahonung. Den smakar underbart gott och ser utmärkt ut på bröd med sin ljusgula färg. Tack vare sin relativt flytande konsistens lämpar den sig också väl för att söta bakverk samt te och andra drycker.

Artikelnr.: XPI-MM-129839
Innehåll: 500 g
EAN: 4104420024465
Tillverkarnr.: 129839
Varumärken: Alnatura
Näringsformer: Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Vegetarisk
Ingredienser

Akaciahonung

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1256 / 300 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 75 g
Kostfiber 0,5 g
Protein 0,5 g
Salt 0,01 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Ekologisk Akaciahonung

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder