Alnatura Flerblomshonung, Eko, 500 g

Blommig och aromatisk smak

58 kr

(116 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

I lager från 05. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 09. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Gyllengul färg
  • Ekologisk kvalitet
  • Krämig konsistens
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Salviate, Eko, 20 tepåsar (30 g)

Alnatura Flerblomshonung, Eko, 500 g 58 kr (116 kr / kg)
Alnatura Salviate, Eko, 20 tepåsar (30 g) 21 kr (700 kr / kg)
Totalpris: 79 kr
Beskrivning

Denna ekologiska blomsterhonung från Alnatura imponerar med sin blommiga och aromatiska smak, fina doft och gyllengula färg. Tack vare sin krämiga konsistens passar den utmärkt som pålägg och för att söta olika rätter.

Artikelnr.: XPI-MM-130443
Innehåll: 500 g
EAN: 4104420024489
Tillverkarnr.: 130443
Varumärken: Alnatura
Näringsformer: Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad, Vegetarisk
Ingredienser

Blütenhonig[1]

  1. Bio
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1256 / 300 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 75 g
Kostfiber 0,5 g
Protein 0,5 g
Salt 0,01 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Flerblomshonung, Eko