BioKing Cashewnötter Eko, 200 g

Den perfekta snacksen mellan måltiderna

66 kr

(330 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 06. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mildt söt smak
  • Mångsidig
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad

Ofta köpt tillsammans med Govinda Tigernötskräm Ekologisk, 250 g

BioKing Cashewnötter Eko, 200 g 66 kr (330 kr / kg)
Govinda Tigernötskräm Ekologisk, 250 g 66 kr (264 kr / kg)
Totalpris: 132 kr
Beskrivning

Cashewnötter är kända för sin milda, sötaktiga smak och sin mjuka, krämiga konsistens. De halvmåneformade kärnorna fungerar inte bara som snacks mellan måltiderna, utan smakar också bra som topping på olika rätter, i shakes eller drycker.

Allergiinformation:
Innehåller nötter. Kan innehålla spår av gluten, soja och sesam på grund av produktionen.

Artikelnr.: XAY-PL-101803
Innehåll: 200 g
EAN: 9120013233279
Tillverkarnr.: 101803
Varumärken: BioKing
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad
Kan innehålla spår av: A - Gluten, F - Sojabönor, N - Sesamfrön
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2474 / 591 kj / kcal
Fett 43,8 g
  varav mättade fettsyror 7,8 g
Kolhydrater 29,4 g
  varav socker 5,9 g
Kostfiber 3,3 g
Protein 18,2 g
Salt 0,03 g
Ingredienser

Cashews[1]

  1. aus k.b.L.
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för BioKing Cashewnötter Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder