BioKing Fikonkonfekt med Apelsin Eko, 200 g

Handgjord rånjutning av högkvalitativa ingredienser

61 kr

(305 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med apelsin- & kokosflingor
  • Fruktiga & söta
  • Helt naturliga
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Schalk Mühle Ekologisk Fruktmix Proteinbar, 35 g

BioKing Fikonkonfekt med Apelsin Eko, 200 g 61 kr (305 kr / kg)
Schalk Mühle Ekologisk Fruktmix Proteinbar, 35 g 32 kr (914 kr / kg)
Totalpris: 93 kr
Beskrivning

Receptet för konfekten gjord på ekologiskt odlade fikon kompletteras med apelsinflingor från solmogna apelsiner och fina kokosflingor. Detta ger en fin fruktsmak med den naturliga sötman från alla komponenter.

Njut helt enkelt som ett snack emellanåt eller använd för att dekorera tårtor, fruktsallader och müsli!

Information för allergiker:
Kan innehålla spår av gluten, nötter, soja och sesam på grund av produktionen.

Artikelnr.: XAY-PL-102605
Innehåll: 200 g
EAN: 9120013234412
Tillverkarnr.: 102605
Varumärken: BioKing
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt
Produkttyper: Bars, Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk
Kan innehålla spår av: A - Gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1206 / 288 kj / kcal
Fett 4,5 g
  varav mättade fettsyror 3,4 g
Kolhydrater 59,7 g
  varav socker 54,2 g
Kostfiber 11,4 g
Protein 4,1 g
Salt <0,1 g
Ingredienser

Feigenwürfel[1], 15 % Orangenflocken[1] (getrockneten Orangen[1], Rismjöl[1]), Kokosraspel[1]

  1. aus k.b.L.
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för BioKing Fikonkonfekt med Apelsin Eko

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder