Cosmoveda Kokosflingor Ekologisk, 500 g
Tillverkad av färska kokosnötter från Ceylon
76 kr
(152 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Läcker doft
- Förförisk smak
- För matlagning och bakning
-
Ekologiskt certifierad -
Vegansk -
Glutenfri -
Laktosfri
Beskrivning
COSMOVEDA Coconut Flakes är gjorda av färsk ceylonesisk kokosnöt och är populära som snacks, matlagning och bakning på grund av sin läckra doft och frestande kokosnötssmak.
| Artikelnr.: | XAY-COS-132921 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 g |
| EAN: | 4032108132921 |
| Tillverkarnr.: | 132921-DE |
| Varumärken: | Cosmoveda |
| Näringsformer: | Vegansk, Glutenfri, Laktosfri, Raw food |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri, Laktosfri |
| Produkttyper: | Livsmedel, Frukostflingor och müsli |
| Egenskaper: | Ekologiskt certifierad, Fair trade, Vegansk |
| Ayurvedas produkttyper: | Livsmedel, Mueslis |
| Produktrelansering: | På grund av en produktrelansering kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten skilja sig visuellt från den visade produktbilden. |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2973 / 710 kj / kcal |
| Fett | 69 g |
| varav mättade fettsyror | 60,3 g |
| Kolhydrater | 6 g |
| varav socker | 5,4 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,05 g |
Ingredienser
Kokos[1]
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Cosmoveda e.K., Knappenweg 4, 01983, Freienhufen, Tyskland, www.cosmoveda.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Cosmoveda Kokosflingor Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter