Sportnäring från Powerbar®

Din smarta följeslagare för sport och tävling

Sedan starten 1986 har Powerbar utvecklat skräddarsydd sportnäring för aktiva människor och idrottare av ren passion. Med 40 års gedigen erfarenhet erbjuder varumärket ett väl genomtänkt utbud av bars, geler och pulver som optimalt stödjer dig i alla dina atletiska utmaningar.

Filtrera och sortera

Pris Doseringsform Träningsmål Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Powerbar®: 1 - 30 av 38 artiklar

Powerbar 30% Protein Plus bar

Powerbar 30% Protein Plus bar, Vanilla-​Caramel Crisp (55 g)

  • Rik på högkvalitativt protein
  • Mycket god smak
  • Specialerbjudande från 15 st. 55 g
24 kr 27 kr (436 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Protein+ Low Sugar Bar

Powerbar Protein+ Low Sugar Bar, Vanilla (35 g)

  • 10 g protein per bar
  • Endast upp till 1,6 g socker per 35 g bar
  • För efter sport & däremellan
16 kr 18 kr (457 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Protein Soft Core

Powerbar Protein Soft Core, White Hazelnut (48 g)

  • Med krispiga bitar
  • Fritt från tillsatt socker
  • Perfekt mellanmål att ta med sig
23 kr 26 kr (479 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Iso Active

Powerbar Iso Active, Red Fruit Punch (1.320 g)

  • Innehåller 5 elektrolyter
  • 2:1 förhållande glukos
  • & källor till fruktos
290 kr 323 kr (220 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Powerbar Iso Active

Powerbar Iso Active, Citron (600 g)

  • Före och under träning
  • 2:1 förhållande mellan glukos & fruktos
  • För att förbättra vattenabsorptionen
139 kr 155 kr (232 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Energize Original

Powerbar Energize Original, Banana Punch (55 g)

  • Intensiva träningspass
  • Även för tävlingssituationer
  • Magnesium/natrium kombination
27 kr 31 kr (491 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Powergel Shots

Powerbar Powergel Shots, Cola med koffein (60 g)

  • Tävlingsfas & intensiv träning
  • 5 godisar motsvarar 1 PowerGel
  • Flytande gelfyllning
24 kr 27 kr (400 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar 5 Electrolytes

Powerbar 5 Electrolytes, Mango-​Passionfruit (10 Brustabletter)

  • Fruktig smak
  • Extremt uppfriskande
  • Inga kalorier
64 kr 72 kr (1 164 kr / kg)

Leverans till 20. oktober

Powerbar Natural Protein

Powerbar Natural Protein, Salty Peanut Crunch (40 g)

  • Perfekt mellanmål mellan måltiderna
  • Veganska ingredienser
  • Växtprotein
18 kr 20 kr (450 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar PowerGel Smoothie

Powerbar PowerGel Smoothie, Banan Blåbär (90 g)

  • Träning & i tävling
  • Fruktig smak
  • Återförslutbar påse
23 kr 26 kr (256 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Powergel Hydro

Powerbar Powergel Hydro, Orange (67 ml)

  • Glukos & fruktos i förhållandet 2:1
  • Flytande gelkonsistens
  • Innehåller natrium
26 kr 29 kr (388 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Powergel Fruit

Powerbar Powergel Fruit, Mango-​Passion Fruit med koffein (41 g)

  • Fruktjuice baserad
  • 2:1 förhållande mellan glukos & fruktos
  • Naturliga smaker
24 kr 27 kr (585 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Fuel Gel 30

Powerbar Fuel Gel 30, Grapefruit (50 ml)

  • Under sport
  • 30 g kolhydrater/portion
  • Med 1:0,8 kolhydratmix-formeln
31 kr 35 kr (620 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Powergel Original

Powerbar Powergel Original, Citron-​limpa (41 g)

  • Kolhydratgelé
  • Intensiv i smaken
  • Källor till glukos och fruktos
24 kr 27 kr (585 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar 52% Protein Plus Bar

Powerbar 52% Protein Plus Bar, Chocolate Nuts (50 g)

  • Låg sockerhalt
  • Fri från aspartam
  • Specialerbjudande från 20 st á 50 g
29 kr 33 kr (580 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Protein Plus Fibre

Powerbar Protein Plus Fibre, Hallon Yoghurt (35 g)

  • Protein mellanmål
  • Sockerfattigt
  • Praktiskt för på språng
16 kr 18 kr (457 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Natural Energy Bar

Powerbar Natural Energy Bar, Sweet'n Salty (40 g)

  • Veganska ingredienser
  • 72 mg magnesium / bar
  • Inga tillsatta färgämnen
18 kr 20 kr (450 kr / kg)

Leverans till 20. oktober

Powerbar Proteinbar 40% PROTEIN+

Powerbar Proteinbar 40% PROTEIN+, Choco Coco (40 g)

  • 40 % protein per bar
  • Krispiga crispies, behagligt mjuka
  • Utan tillsatt socker & fulla av smak
18 kr 21 kr (450 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Recovery Active

Powerbar Recovery Active, 1.210 g

  • Med chokladsmak
  • Att ladda om efter träning
  • Innehåller magnesium
384 kr 427 kr (317 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Powerbar Iso Max Blodapelsin

Powerbar Iso Max Blodapelsin, 1.200 g

  • Kolhydrat-elektrolytlösning
  • Innehåller koffein
  • Bra smak
405 kr 450 kr (338 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Powerbar 33% Protein Plus Bar

Powerbar 33% Protein Plus Bar, Peanut Chocolate (90 g)

  • Specialpris från 10 st. 90 g
  • Läcker smak
  • Fri från kollagenprotein
39 kr 44 kr (433 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Energize Advanced

Powerbar Energize Advanced, Raspberry (55 g)

  • Saftig & garanterat inte kladdig
  • Med natrium & magnesium
  • 2:1 kolhydratförhållande (glukos och fruktos)
27 kr 31 kr (491 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Build Whey Protein Isolate & Hydroisolate

Powerbar Build Whey Protein Isolate & Hydroisolate, Chocolate (550 g)

  • 100 % vassleprotein
  • Isolerat och hydrolyserat
  • Efter intensiv styrketräning
353 kr 393 kr (642 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Magnesium Liquid Citrus (20 x 25 ml)

Powerbar Magnesium Liquid Citrus (20 x 25 ml), 500 ml

  • Med 250 mg magnesium/ampull
  • Optimerad med vitamin B6
  • Vegansk
342 kr 381 kr (684 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Electrolyte Drink

Powerbar Electrolyte Drink, Jordgubb-​limette (1.000 ml)

  • Utmärkt smak
  • Utan aspartam
  • Naturliga smakämnen
223 kr 248 kr (223 kr / l)

Leverans till 03. november

Powerbar Ride Energy

Powerbar Ride Energy, Chocolate-​Caramel (55 g)

  • Krispig bar
  • Innehåller extra magnesium
  • & proteiner
20 kr 23 kr (364 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar Recovery Max

Powerbar Recovery Max, Raspberry (1.144 g)

  • Tränings- och tävlingsdryck
  • Sensuell smak
  • Efter sporten
441 kr 491 kr (385 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Powerbar Electrolyte Drink Siruppump

Powerbar Electrolyte Drink Siruppump

  • För Power Bar-elektrolytdryck
  • Passar på 1000 ml flaskor
48 kr 54 kr

Leverans till 13. oktober

Powerbar Oat Energy

Powerbar Oat Energy, Hazelnut Nougat (50 g)

  • Perfekt mellanmål
  • Med magnesium
  • Veganskt
20 kr 23 kr (400 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Powerbar L-Carnitine Liquid (20 x 25 ml)

Powerbar L-​Carnitine Liquid (20 x 25 ml), 500 ml

  • 1000 mg Carnipure™ L-karnitin
  • Optimerad med vitamin B6
  • Att ta efter idrotten
540 kr 601 kr (1 080 kr / l)

Leverans till 13. oktober