Alnatura Bar med Flera Frukter Ekologisk, 40 g
Fruktig kombination av torkad frukt & cashewnötter
11 kr 13 kr -15%
(275 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Sultanrussin, fikon & katrinplommon
- Med wafer & cashewnötter
- Vegansk
-
Ekologiskt certifierad -
Vegansk -
Vegetarisk
Beskrivning
Bar med Flera Frukter Ekologisk
| Artikelnr.: | XPI-MM-120428 |
|---|---|
| Innehåll: | 40 g |
| EAN: | 42096221 |
| Tillverkarnr.: | 120428 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt |
| Produkttyper: | Bars, Livsmedel |
| Egenskaper: | Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Kan innehålla spår av: | H - Nötter |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1407 / 336 kj / kcal |
| Fett | 9,2 g |
| varav mättade fettsyror | 3 g |
| Kolhydrater | 53 g |
| varav socker | 49 g |
| Kostfiber | 7,9 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,05 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Bar med Flera Frukter Ekologisk
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter