Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Kan användas som pålägg eller sötningsmedel

70 kr 78 kr -10%

(140 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kraftigt kryddig smak
  • Ekologisk kvalitet
  • Flytande konsistens
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Nyponte med Hibiskus, Eko, 20 tepåsar (45 g)

Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 70 kr (140 kr / kg)
Alnatura Nyponte med Hibiskus, Eko, 20 tepåsar (45 g) 18 kr (400 kr / kg)
Totalpris: 88 kr
Beskrivning

Alnatura ekologisk skogshonung utmärker sig med sin djupt mörka färg. Med sin kraftigt kryddiga smak är den en mångsidig ingrediens som passar både som pålägg och för att söta drycker och rätter. Den kan även användas i salladsdressingar.

Artikelnr.: XPI-MM-136029
Innehåll: 500 g
EAN: 4104420024526
Tillverkarnr.: 136029
Varumärken: Alnatura
Näringsformer: Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad, Vegetarisk
Ingredienser

Waldhonig[1]

  1. Bio
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1306 / 312 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 78 g
  varav socker 78 g
Kostfiber 0,5 g
Protein 0,5 g
Salt 0,02 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Skogshonung, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder