Atombody Oat Cake, Creamy Yogurt (60 g)
Smakar gott och ger långvarig energi
13 kr
(217 kr / kg, inkl. 6% moms.
Kvantitet:
Egenskaper och fördelar
- Fiberrik havrebar med fullkornsmjöl
- Med komplexa kolhydrater
- Intensiva smaker
Beskrivning
Oat Cake från Atombody är en fiberrik bar gjord på fullkornshavreflingor som ger dig energi för dagen. De komplexa kolhydraterna smälts långsamt så att den lagrade energin frigörs jämnt. Det är ett perfekt mellanmål som mättar och ger dig ny energi för sport och fokuserat arbete.
| Artikelnr.: | PT-9120129331166 |
|---|---|
| Innehåll: | 60 g |
| EAN: | 9120129331166 |
| Tillverkarnr.: | 9120129331166 |
| Varumärken: | Atombody |
| Produkttyper: | Bars, Livsmedel |
| Kan innehålla spår av: | A - Gluten, E - Jordnötter, F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1922 / 459 kj / kcal |
| Fett | 23,64 g |
| varav mättade fettsyror | 10,11 g |
| Kolhydrater | 55,52 g |
| varav socker | 23,38 g |
| Protein | 5,82 g |
| Salt | 0,56 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Proteini.si d.o.o., Ulica heroja Verdnika 22, 4270, Jesenice, Slovenien, info@proteini.si |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Atombody Oat Cake
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.700 produkter