BioKing Paranötter Eko, 500 g

Från vildinsamling

271 kr

(542 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ursprung: Bolivia
  • Oljig söt smak
  • Ekologiskt certifierad Ekologiskt certifierad
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologisk Basgröt, 500 g

BioKing Paranötter Eko, 500 g 271 kr (542 kr / kg)
Alnatura Ekologisk Basgröt, 500 g 40 kr (80 kr / kg)
Totalpris: 311 kr
Beskrivning

Paranötter övertygar med sin mandelliknande, söta smak och är en läcker godbit att njuta av när som helst. Malda är de dessutom perfekta som en ingrediens i bröd- och kakrecept.

Observera för allergiker:
Innehåller nötter. Kan på grund av produktionen innehålla spår av gluten, soja och sesam.

Artikelnr.: XAY-PL-101828
Innehåll: 500 g
EAN: 9120013233248
Tillverkarnr.: 101828
Varumärken: BioKing
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt
Produkttyper: Livsmedel
Egenskaper: Ekologiskt certifierad, Vegansk, Vegetarisk
Kan innehålla spår av: A - Gluten, F - Sojabönor, N - Sesamfrön
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2901 / 693 kj / kcal
Fett 66,8 g
  varav mättade fettsyror 15,4 g
Kolhydrater 3,6 g
  varav socker 2,3 g
Kostfiber 6,7 g
Protein 16 g
Salt 0,01 g
Ingredienser

Paranüsse[1]

  1. aus k.b.L.
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Philipp Loicht Organic Food GmbH, Achenfeldweg 8, 6250, Kundl, Österrike, office@bioking.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för BioKing Paranötter Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder