buah Rödbetschips, 25 g
Grönsakschips gjorda av 100% rödbetor
45 kr
(1 800 kr / kg, inkl. 12% moms.
Sorter:
Egenskaper och fördelar
- Gjord utan fett
- Krispiga & långvariga
- Utan tillsatt salt
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri
Beskrivning
| Artikelnr.: | XPI-bu-1004275 |
|---|---|
| Innehåll: | 25 g |
| EAN: | 4260450410026 |
| Tillverkarnr.: | 1004275 |
| Varumärken: | buah |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri |
| Produkttyper: | Snack |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk, Utan konserveringsämnen, UTAN tillsatt socker, Fri från smakförstärkare |
| Lagringsmeddelande: | förvara torrt |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1369 / 327 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 63 g |
| varav socker[1] | 53 g |
| Kostfiber | 15 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,5 g |
- enthält von Natur aus Zucker
Ingredienser
100 % rote Bete[1]
- vakuumgetrocknet
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | buah GmbH, Seeholzenstrasse 2, 82166, Gräfelfing, Tyskland, b2b@buah.de, www.buah.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för buah Rödbetschips
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter