Govinda Dadelsirap Eko, 250 g

Naturligt sötningsmedel med fin karamellton och optimal konsistens

35 kr

(140 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100 % Barhi-dadlar
  • Naturligt alternativ till honung
  • Helt växtbaserad & i eko-kvalitet
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk
  • Glutenfri Glutenfri

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Dadlar Urkärnade, Eko, 200 g

Govinda Dadelsirap Eko, 250 g 35 kr (140 kr / kg)
Alnatura Dadlar Urkärnade, Eko, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Totalpris: 58 kr
Beskrivning

Eko-dadelsirap från Govinda framställs av aromatiska Barhi-dadlar och kännetecknas av sin gyllengula konsistens. Den fungerar som ett helt växtbaserat alternativ till honung eller lönnsirap och ger desserter samt ayurvediska rätter en fin karamellton. En ren naturprodukt utan tillsatser.

Artikelnr.: XAY-GOV-H652
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507012345
Tillverkarnr.: H652
Varumärken: Govinda
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri
Allergener - Fri från: Glutenfri
Produkttyper: Sötningsmedel
Egenskaper: Vegansk, Vegetarisk
Lagringsmeddelande: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Dadelsirap[1]

  1. från kontrollerad ekologisk produktion
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2064 / 493 kj / kcal
Fett 30 g
  varav mättade fettsyror 23 g
Kolhydrater 46 g
  varav socker 36 g
Kostfiber 7,7 g
Protein 5,8 g
Salt 0,12 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Dadelsirap Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder