Powerbar Oat Energy, Hazelnut Nougat (50 g)

Den läckra snackbaren för språng

20 kr 23 kr -13%

(400 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: Hazelnut Nougat

I lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt mellanmål
  • Med magnesium
  • Veganskt
  • Vegansk Vegansk
  • Vegetarisk Vegetarisk

Ofta köpt tillsammans med Powerbar Natural Protein, Salty Peanut Crunch (40 g)

Powerbar Oat Energy, Hazelnut Nougat (50 g) 20 kr (400 kr / kg)
Powerbar Natural Protein, Salty Peanut Crunch (40 g) 18 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 38 kr
Beskrivning
Artikelnr.: PB-21100000
Innehåll: 50 g
EAN: 4029679683808
Tillverkarnr.: 21100000
Varumärken: Powerbar
Näringsformer: Vegansk, Vegetariskt, Hög halt av fibrer
Produkttyper: Bars, Livsmedel
Egenskaper: Vegansk, Vegetarisk, Utan konserveringsämnen, Fri från artificiella smakämnen
Lagringsmeddelande: förvara på en sval och torr plats
Kan innehålla spår av: G - Mjölk, H - Nötter
Bra för: Energi
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g per 50 g[1]
Energi 1746 / 417 kj / kcal 875 / 209 kj / kcal
Fett 17 g 8,5 g
  varav mättade fettsyror 3,6 g 1,8 g
Kolhydrater 50 g 25 g
  varav socker 20 g 10 g
Kostfiber 8,1 g 4,1 g
Protein 13 g 6,3 g
Salt 0,38 g 0,19 g
  1. 1 Riegel
Ingredienser
Ingredienser per 100 g per max. daglig dos/portion (50 g)[1]
Magnesium 113 mg 56,5 mg
  1. 1 Riegel
Ingredienser

34 % havregryn, Rissirap, 13 % Hasselnötspasta, Agave sirap, Soja Crispies (Sojaproteinisolat, Stärkelse, Salt, Stabilisator (Calciumcarbonat)), Fuktgivande medel (Glycerin), Pflanzliche Öle (Rapsfrö, Rapsolja fullständigt hydrerad), Havrefiber, Weizenstärke, Mandelmassa, Mandelprotein, Meersalz, kakaopulver, Emulgator (Sojalecithine), Magnesium (als Oxid)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Active Nutrition International (PowerBar Europe), Zielstattstraße 42, 81379, München, Tyskland, info@ani-eu.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Powerbar Oat Energy

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder