Schalk Mühle Hampanötskräm med Kakao, Eko, 100 g
100 % vegansk
66 kr 74 kr -11%
(660 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Perfekt för bakning
- Ljuvligt pålägg
- Lätt nötig smak
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Laktosfri
Beskrivning
Detta krämiga pålägg är uppskattat av både stora och små. Det tillverkas av finaste hampanötsmör, solroskärnesmör, socker och kakao. Den lätt nötiga smaken passar perfekt till många efterrätter och desserter. Prova själv och njut!
| Artikelnr.: | XPI-SM-7088 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 9120062432289 |
| Tillverkarnr.: | 7088 |
| Varumärken: | Schalk Mühle |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Laktosfri |
| Allergener - Fri från: | Laktosfri |
| Produkttyper: | Livsmedel, Mush |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk, Utan konserveringsämnen, Fri från artificiella smakämnen |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2303 / 550 kj / kcal |
| Fett | 37 g |
| varav mättade fettsyror | 4,1 g |
| Kolhydrater | 31 g |
| varav socker | 26 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,02 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Schalk Mühle Gmbh & Co KG, Kalsdorf 18, 8262, Ilz, Österrike, www.schalk-muehle.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Schalk Mühle Hampanötskräm med Kakao, Eko
Populära kategorier:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter