Willi Dungls produkter färska från naturen

Filtrera och sortera

Pris Egenskaper
Filter

Willi Dungl: 25 artiklar

Willi Dungl Halstabletter EKO

Willi Dungl Halstabletter EKO, 65 g

  • Med fyllning av skogshonung
  • Mot heshet
  • Med salviaextrakt
31 kr (477 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Gott humör EKO

Willi Dungl Te Gott humör EKO, 40 g

  • Naturligt stärkande
  • Med den finaste ingefäran
  • Harmonisk smakupplevelse
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Godis Ingefära & Citron EKO

Willi Dungl Godis Ingefära & Citron EKO, 65 g

  • Naturliga extrakt
  • Frisk smak
31 kr (477 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Magkompis EKO

Willi Dungl Te Magkompis EKO, 40 g

  • Aromatisk örtblandning
  • Med balsam och kamomill
  • Från Österrike
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Bergsörter EKO

Willi Dungl Te Bergsörter EKO, 36 g

  • Med björnbärsblad, äpplen och nypon.
  • Bästa örter i ekologisk kvalitet
51 kr (1 417 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Blåsor-Njurar EKO

Willi Dungl Te Blåsor-​Njurar EKO, 40 g

  • Frisk smak
  • Med nässlor och björkblad
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Sömnkompis EKO

Willi Dungl Te Sömnkompis EKO, 40 g

  • Med valerian & citronmeliss
  • Med fina vinbär och fläder
  • Bärsmak
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Halsvän EKO

Willi Dungl Te Halsvän EKO, 40 g

  • Angenäm sötma
  • Med bästa salvia och ingefära
  • Örtte i ekologisk kvalitet
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Kamomill EKO

Willi Dungl Te Kamomill EKO, 30 g

  • Mild aromatisk smak
  • Hjälper till att slappna av
  • Positiva egenskaper
51 kr (1 700 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Godis Apelsin Ingefära & Kurkuma EKO

Willi Dungl Godis Apelsin Ingefära & Kurkuma EKO, 65 g

  • I ekologisk kvalitet
  • Med stärkande ingefära
31 kr (477 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Bra Matsmältning EKO

Willi Dungl Te Bra Matsmältning EKO, 40 g

  • Med fänkål och ingefära
  • Delikat söt smak
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Naturligt Immun EKO

Willi Dungl Te Naturligt Immun EKO, 40 g

  • Bästa kvalitet från Österrike
  • Angenämt fräsch not
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Feel Good EKO

Willi Dungl Te Feel Good EKO, 55 g

  • Med fina kryddnejlikor
  • Fruktig smak
48 kr 51 kr (873 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Power Bar Vilda Bär EKO

Willi Dungl Power Bar Vilda Bär EKO, 30 g

  • Tillverkad av 100 % naturliga ingredienser
  • Veganskt recept
  • Utan palmolja
23 kr (767 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl "Alkalisk Vän" Eklogisk

Willi Dungl "Alkalisk Vän" Eklogisk, 20 tepåsar (40 g)

  • 8 alkaliska ekologiska örter
  • Med honungsbuske & citrongräs
  • Särskilt välsmakande
50 kr 53 kr (1 250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Power Bar Äpple-Kanel EKO

Willi Dungl Power Bar Äpple-​Kanel EKO, 30 g

  • Smak av dadelnötter
  • Subtil kanelton
  • Naturliga ingredienser
23 kr (767 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Morgonkompis EKO

Willi Dungl Te Morgonkompis EKO, 36 g

  • Örtteblandning
  • Med grönt te & mynta
  • I tepåse
53 kr (1 472 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Andas Te EKO

Willi Dungl Andas Te EKO, 40 g

  • Med 9 utsökta ingredienser
  • Frisk och söt smak
  • Med mynta, revbensspira och lakrits
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te "Klimakterie" Ekologiskt

Willi Dungl Te "Klimakterie" Ekologiskt, 20 Tepåsar

  • Med rödklöver, salvia & timjan
  • Fin avrundning med hibiskus
  • Innehåll: 20 stycken
53 kr (1 472 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te "Mina dagar" Ekologiskt

Willi Dungl Te "Mina dagar" Ekologiskt, 20 Tepåsar

  • Fruktig smak tack vare äppelbitar
  • Kryddig kick tack vare ingefära
  • Innehåll: 20 bitar
53 kr (1 472 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Ingefära-kurkmerik EKO

Willi Dungl Te Ingefära-​kurkmerik EKO, 40 g

  • Med nypon och äpplen
  • Fin kanelnot
  • Naturlig kraft från ingefära
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Grönt Te med Antioxidanter EKO

Willi Dungl Grönt Te med Antioxidanter EKO, 35 g

  • Behagligt mild smak
  • Med 20 dubbelkammarpåsar
53 kr (1 514 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Ingefära-citron EKO

Willi Dungl Te Ingefära-​citron EKO, 36 g

  • Kryddig aromatisk smak
  • Friskhet av citron- och limeskal
  • Med lakrits
51 kr (1 417 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Willi Dungl Te Inre Balans EKO

Willi Dungl Te Inre Balans EKO, 40 g

  • Angenäm sötma
  • Med den finaste lavendel
  • Fräsch ton från pepparmynta och citrongräs
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Willi Dungl Te 9 Örter EKO

Willi Dungl Te 9 Örter EKO, 40 g

  • 20 dubbelkammarpåsar à 2g
  • Med fänkål, rödbast och citrongräs
  • Tillverkad av ekologiska örter
51 kr (1 275 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Naturen erbjuder oss allt vi behöver. Låt oss reflektera över det. Detta är mottot för Willi Dungls företagspionjär, professor Willi Dungl. Han och hans team producerar örtteer, raw food-bars och örtsötsaker som kommer 100% från naturen, är 100 % ekologiska och innehåller 100 % lokalt spannmål. I mer än 40 år har människor kommit till Willi Dungl för att få råd om ett hälsomedvetet liv. Hälsosam kost, rätt motion och en positiv mental inställning till livet är alltid hans råd.