Näringstillskott från 3 Chenes Laboratoires

Kosttillskott från Frankrike

Filtrera och sortera

Pris Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper För vem? Bra för
Filter

3 Chenes Laboratoires: 1 - 30 av 32 artiklar

3 Chenes Laboratoires CAPILL’R

3 Chenes Laboratoires CAPILL’R, 30 Tabletter

  • Med vitaminer
  • Innehåller kiseldioxid
100 kr 112 kr (4 545 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Mincinov Special Water

3 Chenes Laboratoires Mincinov Special Water (30 Tabletter)

  • Med ask, kronärtskocka och guarana
  • Växtbaserade ingredienser
  • Tillverkad i Frankrike
115 kr 128 kr (7 419 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Saframyl

3 Chenes Laboratoires Saframyl, 15 Tabletter

  • Saffranextrakt standardiserat med Safranal
  • Med vitamin B6 och L-tryptofan
129 kr 144 kr (17 200 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Propolis Sirup

3 Chenes Laboratoires Propolis Sirup, 200 ml

  • Naturlig komposition
  • Specifikt komplex
  • Med mint eterisk olja
81 kr 90 kr (405 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Lymphaveine® Roll-on

3 Chenes Laboratoires Lymphaveine® Roll-​on, 50 ml

  • 95% naturliga ingredienser
  • Perfekt för tunga ben
  • För friskhet
117 kr 130 kr (2 340 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Acerola 500 mg

3 Chenes Laboratoires Acerola 500 mg, 24 Tuggtabletter

  • Naturlig C-vitaminkälla
  • För barn och vuxna
  • 24 delbara tabletter
61 kr 68 kr (598 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Flatuplexin®

3 Chenes Laboratoires Flatuplexin®, 16 påsar

  • Med 6 växtextrakt
  • Med frukto-oligosackarider
  • 16 påsar med 6,5 g pulver
109 kr 122 kr (779 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Inflakin®

3 Chenes Laboratoires Inflakin®, 30 Tabletter

  • 210 mg kurkumin
  • Optimal kombination
  • I tablettform
170 kr 189 kr (5 449 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne - Nervositè

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne -​ Nervositè, 125 ml

  • För vuxna & barn
  • Fruktig körsbärs- & hallonsmak
  • Ger många näringsämnen
82 kr 92 kr (656 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Ventr'Activ

3 Chenes Laboratoires Ventr'Activ, 60 Tabletter

  • Med fruktooligosackarider, inulin och kalcium
109 kr 122 kr (1 817 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Propolis Throat Spray

3 Chenes Laboratoires Propolis Throat Spray, 25 ml

  • Praktisk spray
  • Naturlig propolis
  • Med eteriska oljor
63 kr 70 kr (2 520 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Neurogenius Premium

3 Chenes Laboratoires Neurogenius Premium, 60 Tabletter

  • Ashwagandha från märket Sensoril®
  • För alla åldersgrupper från 12 år
  • Med koffein
353 kr 393 kr (7 175 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Detox Ampuller Ekologisk

3 Chenes Laboratoires Detox Ampuller Ekologisk, 200 ml

  • 20 ampuller à 10 ml
  • Klar att dricka och praktisk
  • Innovativ mikellteknik
164 kr 183 kr (820 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Asthé1000

3 Chenes Laboratoires Asthé1000, 60,50 g

  • 10 påsar
  • Utan koffein
  • Från 6 års ålder
161 kr 179 kr (2 661 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Propolis Suckable Tablets

3 Chenes Laboratoires Propolis Suckable Tablets, 40 Sugtabletter

  • 40 tabletter
  • Inget tillsatt socker
  • Med mentol och timjan
58 kr 65 kr (1 289 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Astheplex®

3 Chenes Laboratoires Astheplex®, 30 Kapslar

  • Dipeptidaminosyror - Kapslar
  • Före eller efter träning!
  • Med patenterad Biaminoée™ -formel
150 kr 167 kr (5 357 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Dysmecalm

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Dysmecalm, 15 Tabletter

  • Som stöd under den kvinnliga cykeln
  • Med rölleka, ingefära & hallon
  • Magnesium för normal muskelfunktion
63 kr 70 kr (6 848 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Menopause

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Menopause, 60 Kapslar

  • För dag & natt
  • Med saffran- & pollenextrakt
  • Innehåller vitamin B6
212 kr 236 kr (9 099 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires My Care Spray Massage Chaleur durable

3 Chenes Laboratoires My Care Spray Massage Chaleur durable, 100 ml

  • Värmande effekt från kamfer & mentol
  • Med växt- & eteriska oljor
  • Sprayformat för riktad applicering
115 kr 128 kr (1 150 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Physioronf®

3 Chenes Laboratoires Physioronf®, 20 ml

  • Kombination av extrakt och oljor
  • Med ingefära och citronmeliss
  • Med xantangummi och aloe vera
161 kr 179 kr (8 050 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne Transit

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne Transit, 125 ml

  • Läcker plommonsmak
  • Perfekt för vuxna och barn
  • Sirap med doseringskopp
82 kr 92 kr (656 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Neurogenius Stress-out

3 Chenes Laboratoires Neurogenius Stress-​out, 30 Kapslar

  • Optimerad med vitamin B6 och havsmagnesum
  • Med Lactium® - patenterat mjölkproteinhydrolysat
  • Kliniskt testad
149 kr 166 kr (11 462 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires EPP 1200® Bio

3 Chenes Laboratoires EPP 1200® Bio, 50 ml

  • Högt bioflavonoidinnehåll
  • 800 nyttiga bakterier och virus
  • För intern och extern användning
142 kr 158 kr (2 840 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Petit Chene immunitet

3 Chenes Laboratoires Petit Chene immunitet, 125 ml

  • Sirap med banansmak
  • Lämplig för vuxna och barn
  • Med växtextrakt
82 kr 92 kr (656 kr / l)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Neurogenius-student

3 Chenes Laboratoires Neurogenius-​student, 30 Tabletter

  • Med 300 mg L-glutamin per daglig dos
  • Utformad för inlärningssituationer i det dagliga studentlivet
  • Optimerad med B-vitaminer
150 kr 167 kr (5 952 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Spirulina Vegan Ekologisk

3 Chenes Laboratoires Spirulina Vegan Ekologisk, 100 Presstabletter

  • Rik på proteiner & antioxidanter
  • Kvalitativ sammansättning
  • Rik på näringsämnen
121 kr 135 kr (2 420 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

3 Chenes Laboratoires Osteophytum® Tabletter

3 Chenes Laboratoires Osteophytum® Tabletter, 60 Tabletter

  • Optimal kombination av mineraler
  • Med bambuextrakt
  • Mycket hög kvalitet
164 kr 183 kr (2 377 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

3 Chenes Laboratoires Nattljus - Gurkört - E-vitamin

3 Chenes Laboratoires Nattljus -​ Gurkört -​ E-​vitamin, 150 Kapslar

  • Synergistiskt verkande växtoljor
  • Rik på gamma-linolensyra
  • Berikad med vitamin E
124 kr 138 kr (1 216 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

3 Chenes Laboratoires Omega 3

3 Chenes Laboratoires Omega 3, 120 Kapslar

  • Med EPA och DHA
  • Kompletterat med E-vitamin
  • Neutral smak
151 kr 168 kr (795 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne Appétit

3 Chenes Laboratoires Petit Chêne Appétit, 125 ml

  • Bekväm sirap med apelsin- och citronsmak
  • Innehåller fyra olika växtextrakt
  • Med doseringssked
84 kr 94 kr (672 kr / l)

Leverans till 30. oktober

Det franska varumärket för naturliga kosttillskott grundades av Eric Favre, en bonde från Rhône-regionen (FR). Familjeföretaget lägger stor vikt vid nöjda medarbetare och den unika kvaliteten på produkterna.

Les 3 CHÊNES® laboratorium (3 ekar), är en av de främsta tillverkarna i Frankrike inom området naturliga kosttillskott - och har varit det i 20 år!
Genom ständiga investeringar i forskning har de lyckats göra produkterna från 3 CHÊNES®-laboratorier tillgängliga i över 50 länder på alla kontinenter.
3 CHÊNES® laboratorium står för en djup koppling till naturen - från de starka rötterna till grenarna och bladen som vänder sig mot solen.