Allos Ekologiskt "Aufs Brot" Toscana, 140 g
Med aubergine, zucchini & paprika
33 kr
(236 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Arrabbiata
Tillverkad av fina tomater & intensiv paprika
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Mango Curry
Som pålägg eller att doppa i
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Paprika Chilli
Förfinad med agavesirap & jungfruolivolja
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Ärtmasala
Tillverkad med rapsolja
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Körsbärstomat Basilika
Krämig & bredbar
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Toscana
Med aubergine, zucchini & paprika
33 kr(236 kr / kg) -
Allos
Ekologiskt "Aufs Brot" Avokado
Smaksatt med gurkmeja & peppar
33 kr(236 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Veganskt
- Kryddig och krämig
- Berikad med rapsolja
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri -
Laktosfri
Beskrivning
Den veganska Ekologisk Aufs Brot Toscana från ALLOS smakar rejält och krämigt på snackbröd. Pålägget är gjort på auberginer, zucchini, paprika och rapsolja. Kryddor avrundar receptet perfekt och säkerställer en harmonisk smak i gommen.
| Artikelnr.: | XPI-BIOG-277327 |
|---|---|
| Innehåll: | 140 g |
| EAN: | 4016249150389 |
| Tillverkarnr.: | 277327 |
| Varumärken: | Allos |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri, Laktosfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri, Laktosfri |
| Produkttyper: | Spridning |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Rapsolja[1], Trinkwasser, Solroskärnor[1], Röd paprika[1], 6 % tomatpuré[1], Zitronensaft[1], Agave sirap[1], 3 % Aubergine[1], 3 % Zucchini[1], Meersalz, Fruktvinäger[1], proteinpulver från solrosfrön[1], Knoblauchpulver[1], 0,2 % Basilika[1], 0,2 % Oregano[1], 0,1 % Rosmarin[1], Vitpeppar[1]
- Från ekologiskt jordbruk
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1616 / 386 kj / kcal |
| Fett | 36 g |
| varav mättade fettsyror | 2,2 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 5,5 g |
| Kostfiber | 2 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 1,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Allos Hof-Manufaktur GmbH, Hoerneckestraße 39, 28217, Bremen, Tyskland, www.allos-hofmanufaktur.de/ueber-uns |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Allos Ekologiskt "Aufs Brot" Toscana
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter