Algprodukter för kosttillskott

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Alger: 1 - 30 av 53 artiklar

Nature Love Spirulina och Chlorella Ekologisk

Nature Love Spirulina och Chlorella Ekologisk, 360 Tabletter

  • 6000 mg alger
  • Rena pellets
  • Utan några andra ingredienser
150 kr 167 kr (833 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purasana Green Mix Pulver Ekologisk

Purasana Green Mix Pulver Ekologisk, 200 g

  • Med Chlorella, Spirulina & Korngräs
  • Innehåller vitaminer & spårelement
  • Naturlig källa till växtämnen
170 kr 189 kr (850 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purasana Organiskt Spirulina Pulver

Purasana Organiskt Spirulina Pulver, 200 g

  • Utan tillsatser
  • Perfekt för smoothies och fruktjuicer
  • Från rättvis odling
139 kr 155 kr (695 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Dulse Flingor

Terra Elements Dulse Flingor, 100 g

  • Nötliknande smak
  • Råvaror
  • Utan gelatin
238 kr 265 kr (2 380 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purasana Chlorella pulver Ekologisk

Purasana Chlorella pulver Ekologisk, 200 g

  • Med viktiga näringsämnen
  • Med sekundära växtföreningar
  • Stark smak
200 kr 223 kr (1 000 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Raab Vitalfood Spirulinatabletter Ekologiska

Raab Vitalfood Spirulinatabletter Ekologiska, 200 Tabletter

  • Gluten- & laktosfri
  • 100 g spirulina per daglig dos
  • Vegansk
150 kr 167 kr (1 875 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Life Light Spirulina

Life Light Spirulina, 500 Tabletter

  • 100 % spirulina (Spirulina platensis)
  • Med naturligt klorofyll
  • Lämplig för vegetarianer & veganer
468 kr 520 kr (2 340 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Spirulina Pulver Ekologiskt

Terra Elements Spirulina Pulver Ekologiskt, 125 g

  • Innehåller vegetabiliskt järn
  • I råvarukvalitet
  • Extraherad från Spirulina platensis
150 kr 167 kr (1 200 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Optima Naturals Spirulina Tabletter

Optima Naturals Spirulina Tabletter, 120 Tabletter

  • Spirulina-alger
  • Tillverkad av blågröna mikroalger
322 kr 358 kr

Leverans till 13. oktober

Govinda Chlorella Ekologisk

Govinda Chlorella Ekologisk, 180 g

  • Vitamin B12
  • järn
  • Klorofyll
353 kr 393 kr (1 961 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Raab Vitalfood Chlorellapulver Ekologiskt

Raab Vitalfood Chlorellapulver Ekologiskt, 150 g

  • Mikroalgen Chlorella från sötvatten
  • Mångsidig användning i drycker
  • Vegansk, gluten- & laktosfri
212 kr 236 kr (1 413 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

KAL Kelp

KAL Kelp, 250 Tabletter

  • 225 mcg jod per tablett
  • Rik på mineraler och spårämnen
  • Vegetarisk
120 kr 134 kr (1 538 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

anatis Naturprodukte Spirulina, Eko

anatis Naturprodukte Spirulina, Eko, 180 Kapslar

  • 8 essentiella aminosyror
  • 10 icke-essentiella aminosyror
  • Rik på klorofyll
363 kr 404 kr (4 033 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Ekologiska Chlorella Tabletter

Terra Elements Ekologiska Chlorella Tabletter, 240 Tabletter

  • Med vegetabiliskt järn
  • Trasig cellvägg
  • Perfekt lämpad för fastakurer
200 kr 223 kr (400 000 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Raab Vitalfood Spirulina pulver Ekologiskt

Raab Vitalfood Spirulina pulver Ekologiskt, 150 g

  • Pulver av mikroalger
  • Vitaminer A & K
  • Från ekologiska vattenbruk
212 kr 236 kr (1 413 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Life Light Zink Spirulina, Jästfri

Life Light Zink Spirulina, Jästfri, 500 Tabletter

  • Mikroalger med zink
  • Med vitamin B12
  • Med organiskt bundet zink
821 kr 913 kr (4 105 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Kelp Pulver

Terra Elements Kelp Pulver, 250 g

  • Brunalger från marina vatten
  • Med naturligt jod
  • Med doseringssked
200 kr 223 kr (800 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Spirulina Tabletter Ekologiskt

Terra Elements Spirulina Tabletter Ekologiskt, 240 Tabletter

  • Innehåller vegetabiliskt järn
  • Skonsam torkning
150 kr 167 kr (300 000 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Life Light Chlorella

Life Light Chlorella, 250 Tabletter

  • Högkvalitativa mikroalger av typen chlorella
  • Organiskt bundet klorofyll
  • Jodfri och lämplig för långvarig användning
353 kr 393 kr (3 530 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Life Light Mineralkomplex spirulina

Life Light Mineralkomplex spirulina, 250 Tabletter

  • Med selen och zink
  • Med krom (organiskt bundet)
  • Jod & GMO-fri
509 kr 566 kr (5 090 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

bioasia Ekologisk Wakame

bioasia Ekologisk Wakame, 25 g

  • För soppor, sallader & mycket mer.
  • Bästa ekologiska kvalitet
  • Särskilt aromatisk
57 kr 64 kr (2 280 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

i like it clean Premium Spirulina pulver

i like it clean Premium Spirulina pulver, 250 g

  • Hög renhet
  • Varsamt bearbetad
  • Utmärkt biotillgänglighet
301 kr 335 kr (1 204 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BioKing Spirulinapulver Eko

BioKing Spirulinapulver Eko, 200 g

  • Odlad i saltvatten
  • 100 % rent algpulver
139 kr 155 kr (695 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

bioasia Ekologisk Konbu

bioasia Ekologisk Konbu, 25 g

  • För smaksättning & förädling
  • Till soppor & buljonger
  • Aromatisk bladkelp
62 kr 69 kr (2 480 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BioKing Spirulina från Hawaii Tabletter Eko

BioKing Spirulina från Hawaii Tabletter Eko, 250 g

  • Från odlade dammar på Hawaiis kust
  • Inga kemiskt syntetiska gödningsmedel
504 kr 560 kr (2 016 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BioKing Spirulina från Hawaii Pulver

BioKing Spirulina från Hawaii Pulver, 200 g

  • Från odlade dammar på Hawaiis kust
  • Inga kemiskt syntetiska gödningsmedel
353 kr 393 kr (1 765 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

FutuNatura Ekologisk Spirulina 400 mg Ekologisk

FutuNatura Ekologisk Spirulina 400 mg Ekologisk, 150 g

  • Med karotenoider och fykocyanin.
  • Utmärkt under övergångssäsongen
  • 100 % naturlig
135 kr 150 kr (900 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

FutuNatura Ekologiska Chlorella Tabletter

FutuNatura Ekologiska Chlorella Tabletter, 375 Tabletter

  • Har klorofyll och karotenoider
  • Med naturligt förekommande sulfider
  • Organisk kvalitet som du kan smaka på
180 kr 201 kr (1 111 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Terra Elements Chlorella Pulver Ekologiskt

Terra Elements Chlorella Pulver Ekologiskt, 100 g

  • Med vegetabiliskt järn
  • Trasig cellvägg
  • Kvaliteten på råvaror
150 kr 167 kr (1 500 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Spirulina & Chlorella Tabletter Ekologisk

FutuNatura Spirulina & Chlorella Tabletter Ekologisk, 400 Tabletter

  • Pressad, mald & torkad tång
  • Från strikt kontrollerad ekologisk odling
  • Utan tillsatser
164 kr 183 kr (820 kr / kg)

Leverans till 13. oktober