Allt om superfood

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Superfood: 1 - 30 av 395 artiklar

ShareOriginal® Plommon

Share ShareOriginal® Plommon, 500 g

  • Fermenterade gröna plommon
  • Hel frukt - med kärna
  • Sötsyrlig smak
994 kr (1 988 kr / kg)

Gratis frakt fram till 12. oktober

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt, 150 g

  • Med naturligt C-vitamin
  • Certifierad ekologisk odling i Chile
  • AP-4®-sort av hög kvalitet - solkysst
211 kr 223 kr (1 407 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO, 180 Kapslar

  • Fullspektrumspulver tillverkat av alla svampens delar
  • Organisk kvalitet
618 kr (6 358 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Share-Pomelozzini® Pralinen Gjord Av Den Fermenterade Pomelofrukten

Share Share-​Pomelozzini® Pralinen Gjord Av Den Fermenterade Pomelofrukten, 4 Stycken

  • Tillverkad av obehandlad ekologisk frukt
  • Jäst i sin egen juice i 30 månader
  • Fruktig & saftig i smak
296 kr 312 kr (74 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Maca (svart) Ekologiskt

Nature Love Maca (svart) Ekologiskt, 120 Kapslar

  • 3000 mg Maca-pulver
  • Högdosrecept för honom
  • Optimerad med naturligt C-vitamin
206 kr (1 943 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Cordyceps CS-4 500 mg

ZeinPharma Cordyceps CS-​4 500 mg, 120 Kapslar

  • Extrakt av larvsvamp
  • Från skonsam vattenextraktion
  • Med 40% polysackarider
300 kr (4 348 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Spirulina och Chlorella Ekologisk

Nature Love Spirulina och Chlorella Ekologisk, 360 Tabletter

  • 6000 mg alger
  • Rena pellets
  • Utan några andra ingredienser
167 kr (928 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Arthrobene Leder Plus

Arthrobene Leder Plus, 120 Kapslar

  • Med glukosamin och kondroitinsulfat
  • Innehåller kalcium från korallalger
  • Kompletterad med vitaminer
583 kr (5 398 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purasana Green Mix Pulver Ekologisk

Purasana Green Mix Pulver Ekologisk, 200 g

  • Med Chlorella, Spirulina & Korngräs
  • Innehåller vitaminer & spårelement
  • Naturlig källa till växtämnen
189 kr (945 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Psylliumskal Malda

Life Light Psylliumskal Malda, 500 g

  • Indiska psylliumfröskal (Plantago ovata / Psyllium)
  • 80% vegetabilisk fiber
  • Utan tillsatser
204 kr (408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Ekologiska Skalade Hampafrön

Alnatura Ekologiska Skalade Hampafrön, 200 g

  • Fin smak av nötter
  • För mueslis, soppor och sallader
  • Ingen berusande effekt
56 kr (280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Agaricus Ekologisk

anatis Naturprodukte Agaricus Ekologisk, 90 Kapslar

  • Odlad på näringsmedium
  • Fullspektrumpulver från alla delar av svampen
354 kr 369 kr (6 782 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purasana Organiskt Spirulina Pulver

Purasana Organiskt Spirulina Pulver, 200 g

  • Utan tillsatser
  • Perfekt för smoothies och fruktjuicer
  • Från rättvis odling
155 kr (775 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Organisk Cordyceps Sinensis Svamp

anatis Naturprodukte Organisk Cordyceps Sinensis Svamp, 180 Kapslar

  • Fullspektrumspulver tillverkat av alla svampens delar
  • Original tibetansk stam
  • I organisk kvalitet
537 kr (5 737 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purasana Vetegrasjuicepulver Ekologiskt

Purasana Vetegrasjuicepulver Ekologiskt, 200 g

  • Med sekundära växtämnen
  • Även för müsli och yoghurt
  • Tillverkas med omsorg
335 kr (1 675 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Maca Gold Kapslar

ZeinPharma Maca Gold Kapslar, 180 Kapslar

  • Veganska kapslar
  • Med vitamin C & zink
  • Utan konserveringsmedel
242 kr (1 906 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Amaiva Maca Plus

Amaiva Maca Plus, 60 kapslar

  • Med ashwagandha
  • Innehåller Tribulus terrestris
335 kr (9 767 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Psylliumskal Omalda

Life Light Psylliumskal Omalda, 500 g

  • 80% fiberinnehåll
  • Utan tillsatser
  • GMO-fri
190 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Hampproteinpulver Ekologisk

Raab Vitalfood Hampproteinpulver Ekologisk, 500 g

  • Med järn & magnesium
  • Även omega-3 & -6-fettsyror
  • Nötliknande smak
223 kr (446 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Reishi Medicinsk Svamp Ekologisk

anatis Naturprodukte Reishi Medicinsk Svamp Ekologisk, 180 Kapslar

  • Fullspektrum pulver från alla svampdelar
  • 100% ekologisk kvalitet
  • Odlad på näringsmedia
618 kr (7 630 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SOJALL Royal Ekologisk

SOJALL Royal Ekologisk, 240 g

  • Groddat och jäst
  • Med spermidin och sojaprotein
  • Naturlig källa till B-vitamin
358 kr (1 492 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Korngräs Ekologiskt

Nature Love Korngräs Ekologiskt, 90 Kapslar

  • Tillverkad av naturliga råvaror
  • 1500 mg korngräs per daglig dos
  • Förpackning räcker i 1 månad
134 kr (2 436 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purasana Green Smoothie Ekologisk Blandning

Purasana Green Smoothie Ekologisk Blandning, 150 g

  • Grön superfood drink
  • Snabbt och enkelt att förbereda
127 kr 134 kr (847 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Tremella Vitalsvamp Ekologisk

anatis Naturprodukte Tremella Vitalsvamp Ekologisk, 90 Kapslar

  • Ekologiskt certifierad
  • Inkapslad i Österrike
  • Innehåller naturligt glukuronsyra
369 kr (6 833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Rapunzel Torkade Ekologiska Tranbär

Rapunzel Torkade Ekologiska Tranbär, 250 g

  • Söt och syrlig
  • Lite bitter smak
  • Raffinerad med koncentrerad äppeljuice
78 kr (312 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitamaze Maca

Vitamaze Maca, 240 Kapslar

  • Optimal kombination
  • I högdoserad form
  • Utan klumpförebyggande magnesiumstearat
248 kr (1 202 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Asafoetida Ekologisk

Cosmoveda Asafoetida Ekologisk, 10 g

  • Asafoetida med malet bockhornsklöver
  • För tillagning
  • Förbättrar matens smak
42 kr (4 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitamaze Maca

Vitamaze Maca, 120 Kapslar

  • Optimal kombination
  • I högdosform
  • Utan separationsmedel magnesiumstearat
223 kr (2 112 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

kruut Immun - Oxymel i Vildörterextrakt, Eko

kruut Immun -​ Oxymel i Vildörterextrakt, Eko, 150 ml (15 portioner)

  • Bra komplement
  • Fruktigt frisk smak
  • Med äppelcidervinäger & rå blomsterhonung
161 kr (1 073 kr / l)

Leverans till 12. oktober

OPI FRUTTA Fragola "come fresca"

OPI FRUTTA Fragola "come fresca", 21 g

  • Frystorkad och krispig
  • Naturligt C-vitamininnehåll
  • Krispigt, fruktigt och mångsidigt
27 kr (1 286 kr / kg)

Leverans till 12. oktober