anatis Naturprodukte Aminosyran Glutamin, 350 g
Glutaminpulver från fermenterade växter
388 kr 409 kr -5%
(1 109 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Växtbaserad aminosyra
- I pulverform
- 100 % vegansk
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri -
Laktosfri
Beskrivning
Anatis glutaminaminosyrapulver utvinns från fermenterade växter. Aminosyror är viktiga byggstenar i kroppen, intas via mat och omvandlas sedan till cirka 100 000 nya proteinföreningar. Glutaminpulvret är 100 % veganskt och fritt från syntetiska ämnen.
Rekommenderat intag:
Rör ner en rågad tesked i vätskan två gånger om dagen; även lämplig för smoothies.
| Artikelnr.: | AN-10104 |
|---|---|
| Innehåll: | 350 g |
| EAN: | 9120060960920 |
| Tillverkarnr.: | 10104 |
| Varumärken: | anatis Naturprodukte |
| Doseringsform: | Pulver |
| Användningstidpunkt: | enligt behov |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri, Laktosfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri, Äggfri, Sojafri, Laktosfri |
| Produkttyper: | Aminosyror |
| Egenskaper: | Jästfri, UTAN syntetiska tillsatser, Vegansk, Vegetarisk, Vetefritt, UTAN färgämne, UTAN tillsatt socker, UTAN magnesiumstearat |
| Aminosyror: | L-Glutamin |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Bra för: | Immunförsvaret |
Kosttillskott kan inte ersätta en varierad och balanserad kost. Hålls borta från barn.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Ingredienser
| Ingredienser | per portion (10 g) |
|---|---|
| L-Glutamin | 10 g |
Ingredienser
L-Glutamin
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | ANATIS NATURPRODUKTE Handels GmbH, Mogersdorf 298, 8382, Mogersdorf, Österrike, www.anatis-naturprodukte.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för anatis Naturprodukte Aminosyran Glutamin
1 kundrecension i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter