Biotta Classic Vita 7 Bio, 500 ml
Klassikern i över 20 år
49 kr
(98 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 7 icke-koncentrerade frukt- & grönsaksjuicer med vassle
- Tillverkad av nypressad frukt
- Mycket bra i smak
-
Ekologiskt certifierad -
Vegansk
Beskrivning
Biotta Vita 7 är en harmonisk blandning av 7 färskpressade juicer gjorda på frukt och grönsaker. Juicen är en underbar kombination av olika direktjuicer som innehåller C-vitamin och inga konstgjorda tillsatser.
| Artikelnr.: | GR-L83406 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 ml |
| EAN: | 7618500949397 |
| Tillverkarnr.: | 5934718 |
| Varumärken: | Biotta |
| Doseringsform: | Vätska |
| Näringsformer: | Vegansk |
| Produkttyper: | Drycker, pulver och sirap, färdiga att dricka |
| Egenskaper: | Ekologiskt certifierad, Vegansk |
| Allmän information: | Skaka väl innan användning |
| Lagringsmeddelande: | använd snabbt efter öppning |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 226 / 54 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 13 g |
| varav socker | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
Ingredienser
| Ingredienser | per 100 ml |
|---|---|
| Vitamin C (Ascorbinsäure) | 8 mg |
Ingredienser
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Biotta GmbH, Turmstrasse 1, 78467, Konstanz, Tyskland, biotta.ch |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
1 svenska recension skriven för Biotta Classic Vita 7 Bio
2 kundrecensioner i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 4 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
4 recensioner
1 kundrecension på svenska
2 kundrecensioner i alla språk
-
Var den här recensionen till hjälp för dig? (0) (0)
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter
Betygsatt med 5 från 5 stjärnor.
Super gott
Smakar gott särskilt är den är kalt .