Allt om menstruation

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Hudtyp Egenskaper
Filter

Cykel/menstruation: 1 - 30 av 64 artiklar

pure encapsulations B-Complex Plus

pure encapsulations B-​Complex Plus, 60 kapslar

  • Innehåller aktiverad form av vitamin B
  • Enkel dosering & intag
  • Vegansk, glutenfri & laktosfri
450 kr (9 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

NaturesPlus® Source of Life Women

NaturesPlus® Source of Life Women, 120 Tabletter

  • Skräddarsydd för kvinnornas behov
  • Högsta renhet och kvalitet
  • Med munkpeppar & läkesilverax
826 kr (2 753 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Yams-rotextrakt Kapslar

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Yams-​rotextrakt Kapslar, 180 Kapslar

  • Naturligt kosttillskott
  • Utan färg och fyllmedel
  • Rena vegetabiliska kapslar
468 kr (5 306 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BRAINEFFECT Hormone Balance

BRAINEFFECT Hormone Balance, 60 Kapslar

  • Utvecklad av kvinnor för kvinnor
  • Med högkvalitativa växter
  • Alternativ till kyskträd och maca
335 kr (6 215 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pure & Essential Methylated Multivitamin & Minerals

Igennus Pure & Essential Methylated Multivitamin & Minerals, 60 Tabletter

  • Särskilt utvecklad för kvinnor
  • Naturlig & halal
  • Med vitaminer & mineraler
189 kr (2 455 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cykel - Oxymel I Extrakt av Vilda Örter, Eko

kruut Cykel -​ Oxymel I Extrakt av Vilda Örter, Eko, 500 ml (50 portioner)

  • Stöd under menstruationen
  • Med äppelcidervinäger & rå blomsterhonung
  • Tillverkad utan tillsatser
364 kr (728 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Medex Järn, C-vitamin + Folsyra Sirap

Medex Järn, C-​vitamin + Folsyra Sirap, 150 ml

  • Smaklig sirap
  • Perfekt även för idrottare och barn
  • Med 74 % honung
179 kr (1 193 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Life Light Meno Basis Evening

Life Light Meno Basis Evening, 60 Kapslar

  • Rent växtbaserat komplex av aktiva ingredienser
  • Med magnesium
288 kr (8 090 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kenrico TRMX-5 Örtplåster DETOX RELAX RECOVER

Kenrico TRMX-​5 Örtplåster DETOX RELAX RECOVER, 2 Stycken

  • Värmande turmalin
  • Vårdande egenskaper
  • Hypoallergeniskt lim
91 kr 114 kr (46 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Purasana Macapulver Ekologiskt

Purasana Macapulver Ekologiskt, 200 g

  • Vegan
  • Soltorkade
  • Rik på kalcium och järn
155 kr (775 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

nu3 Cycle Phase Essentials 2 x 30 Kapseln

nu3 Cycle Phase Essentials 2 x 30 Kapseln, 60 Kapslar

  • 2-faskomplex för din cykel
  • Innehåller 22 vitaminer och mineraler
  • Inga artificiella tillsatser
113 kr 283 kr (2 511 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Munkpeppar

Nature Love Munkpeppar, 90 Kapslar

  • 11 mg munkpeppar per kapsel
  • Försiktigt extraherad
  • Räcker i 3 månader
112 kr (3 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Baldrian 500 mg

ZeinPharma Baldrian 500 mg, 90 Kapslar

  • Rent valerianarotextrakt
  • 3 månaders paket
  • 100% grönsak
189 kr (3 635 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Miraherba Ekologiska Shatavari-tabletter

Miraherba Ekologiska Shatavari-​tabletter, 200 Tabletter

  • 400 mg per tablett
  • För kvinnor i alla faser av livet
265 kr (3 313 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Kyskt Träd 20 mg

ZeinPharma Kyskt Träd 20 mg, 180 Kapslar

  • Högkoncentrerat extrakt
  • Från kastanjeträdet
  • Naturliga ingredienser
189 kr (5 727 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pura Nutra Hydra Balance

Pura Nutra Hydra Balance, 30 Kapslar

  • Högkvalitativ havtorn
  • Extrakt från ginkgo & noni
  • Transparent & tydlig sammansättning
199 kr (12 438 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Carnium Botanicals Ovary Care

Carnium Botanicals Ovary Care, 120 Kapslar

  • Med myo-inositol
  • Med ingefära & koenzym Q10
  • Utan konserveringsmedel
335 kr (4 273 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Shatavari extrakt 500 mg

ZeinPharma Shatavari extrakt 500 mg, 90 Kapslar

  • Med sekundära växtämnen
  • Hög koncentration av saponiner
  • Vegansk & utan magnesiumstearat
177 kr (3 404 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbal actives Chasteberry - Kyskhetsträd

Herbal actives Chasteberry -​ Kyskhetsträd, 60 Vegetabiliska kapslar

  • Bären innehåller iridoidglykosider
  • Tillhandahåller 150 mg av ett standardiserat extrakt
294 kr (5 880 kr / kg Avr. vikt)

Leverans till 12. oktober

Pure Ella PMS

Pure Ella PMS, 60 Kapslar

  • Perfekt före & under mensen
  • Med munkpeppar & saffran
  • Med vitamin B6 & zink
283 kr (6 126 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

NaturesPlus® Ultra EPO 1500

NaturesPlus® Ultra EPO 1500, 90 Softgels

  • Erhållen från frön
  • Mycket bra biotillgänglighet
  • Innehåller omega-6 fettsyra GLA
572 kr (2 860 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

kruut Zyklus Shot, Eko

kruut Zyklus Shot, Eko, 60 ml

  • Med naturligt vitamin B9
  • Speciell blandning av kvinnoörter
  • Råkostkvalitet under 30°C
27 kr 29 kr (450 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Menskopp

Menskopp

  • Ett bra alternativ till tamponger
  • Tillverkad av medicinsk TPE
  • Fri från silikon och latex
185 kr 195 kr

Leverans till 12. oktober

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Dysmecalm

3 Chenes Laboratoires Cyclirena Dysmecalm, 15 Tabletter

  • Som stöd under den kvinnliga cykeln
  • Med rölleka, ingefära & hallon
  • Magnesium för normal muskelfunktion
70 kr (7 609 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Carnium Botanicals Her Cycle

Carnium Botanicals Her Cycle, 28 Kapslar

  • Speciellt för kvinnor
  • Stödjer alla cykelfaser
  • Vegansk & glutenfri
393 kr (16 513 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

femidoc Agnus Castus PMS Droppar, Eko

femidoc Agnus Castus PMS Droppar, Eko, 50 ml

  • Speciellt för kvinnor
  • Fri från hormoner
  • Med munkpepparextrakt
194 kr (3 880 kr / l)

Leverans till 12. oktober

femidoc MyDays®

femidoc MyDays®, 20 Kapslar

  • Med vitaminer
  • Laktos- & glutenfri
  • Med 3 örter för kvinnor
199 kr (18 952 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Solaray Dong Quai

Solaray Dong Quai, 60 Kapslar

  • kvinnlig ginseng
  • Med 1 % ligustilid
  • 60 kapslar
277 kr (9 552 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Allergy Research Group DIM® PMS Formula

Allergy Research Group DIM® PMS Formula, 120 Kapslar

  • Speciellt för PMS
  • Innehåller BioResponse DIM®
  • Kombinerade med grönt te-extrakt
832 kr (9 455 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Naturtheke GmbH Järn + Vitamin C

Naturtheke GmbH Järn + Vitamin C, 120 Kapslar

  • Vegansk formula
  • Recept av hög kvalitet
  • Enkel dosering & användning
358 kr (3 729 kr / kg)

Leverans till 12. oktober