ENZBORN Döda Havet Duschgel, 250 ml

Perfekt för redan irriterad hud

63 kr 71 kr -11%

(252 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsam rengöring
  • Även för neurodermitis och psoriasis
  • Dermatologiskt testad
  • Minskad skumning

Ofta köpt tillsammans med ENZBORN Fuktgivande Mjölk från Döda Havet, 250 ml

ENZBORN Döda Havet Duschgel, 250 ml 63 kr (252 kr / l)
ENZBORN Fuktgivande Mjölk från Döda Havet, 250 ml 78 kr (312 kr / l)
Totalpris: 141 kr
Beskrivning

Den hudvänliga formeln i denna fantastiska produkt och den skonsamma rengöringen talar tydligt för Dead Sea Shower Gel från ENZBORN. Med det ursprungliga saltet från Döda havet. Denna duschgel är också perfekt för personer som lider av neurodermatit eller psoriasis.

Rekommendation för användning: Lämplig för daglig användning. I kombination med ENZBORN Dead Sea Moisturising Milk.

Obs: På grund av den mycket hudvänliga formulan är skumningen reducerad.

Artikelnr.: EM-62046
Innehåll: 250 ml
EAN: 4105170620464
Tillverkarnr.: 62046
Varumärken: ENZBORN
Doseringsform: Gel
Produkttyper: Duschning & badning
Hudtyp: För alla hudtyper, Stressad hud
För vem?: Särskilt för kvinnor, Särskilt för män
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Maris Sal, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Phenoxyethanol, Cocamide Dea, Panthenol, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzoic Acid, Parfum, Dehydroacetic Acid, Glycerin, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Benzoate

Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ferdinand Eimermacher GmbH & Co. KG, Westring 24, 48356, Nordwalde, Tyskland, www.eimermacher-gruppe.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för ENZBORN Döda Havet Duschgel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder