Ketofabrik Chokladbar Kokos, 1 bar
Låg sockerhalt är också utsökt
17 kr
(inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 1g socker per bar
- Alternativ med reducerat socker
- 3,6 g netto-kolhydrater per bar
Beskrivning
För dig som älskar sötsaker men vill minska ditt sockerintag är Ketofabriks chokladkakor det perfekta alternativet. Med bara ett gram socker per kaka är de 90 % mindre söta än vanliga kakor och har bara 3,6 g nettokolhydrater per kaka – en perfekt njutning utformad speciellt för keto-entusiaster. Tillverkade i Österrike är dessa snacks en godbit du kan njuta av om och om igen – utan skuldkänslor!
| Artikelnr.: | XPI-AKF-10102 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 st. |
| EAN: | 9120107220017 |
| Tillverkarnr.: | 10102 |
| Varumärken: | Ketofabrik |
| Produkttyper: | Bars, Livsmedel |
Ingredienser
34 % Kokosflingor, Fyllmedel (Polydextrose), 25 % Mjölkchoklad (Sötningsmedel (Maltitol), Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, Emulgator (sojalecitin), natürliches Vanille-Aroma), Fuktgivande medel (Glycerin), 7 % Mandeln, Salt, Aroma, Antioxidationsmittel (stark tocopherolhaltige Extrakte)
Näringsvärde
| Näringsvärde | per portion (35 g) |
|---|---|
| Energi | 699 / 167 kj / kcal |
| Fett | 12 g |
| varav mättade fettsyror | 8,8 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 1 g |
| varav Flervärda alkoholer. | 7,4 g |
| Kostfiber | 8,8 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,12 g |
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
1 svenska recension skriven för Ketofabrik Chokladbar Kokos
2 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 2 | (66%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 1 | (33%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
3 recensioner
1 kundrecension på svenska
2 kundrecensioner i alla språk
-
Var den här recensionen till hjälp för dig? (0) (0)
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter
Betygsatt med 5 från 5 stjärnor.
Godis
Mycket god snacks