Smörjfett & ghee

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Ghee: 15 artiklar

Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk

Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

  • Med en nötsmak
  • Anses vara en av de 3 viktigaste Rasayana
189 kr (450 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Maharishi Ayurveda Original Eko-Ghee

Maharishi Ayurveda Original Eko-​Ghee, 800 g

  • Nötaktig smakprofil
  • Från silo-fri hömjölk
  • Tål mycket höga temperaturer
462 kr (578 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Alnatura Ghee Ekologisk

Alnatura Ghee Ekologisk, 180 g

  • Renat smör
  • För bakning & matlagning
  • Laktosfritt
95 kr (528 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Cocos Ghee Ekologisk

Cosmoveda Cocos Ghee Ekologisk, 900 g

  • Kombinerar ghee och kokosfett
  • Perfekt för kokning och ångkokning
323 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Cosmoveda Ren Ghee Ekologisk

Cosmoveda Ren Ghee Ekologisk, 500 g

  • Ayurvediskt smörfett
  • Mångsidig användning
  • Kan förvaras även utan kylning
221 kr (442 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vilgain Ghee Med Avokadooljespray

Vilgain Ghee Med Avokadooljespray, 200 ml

  • Laktosfri
  • Hög rykpunkt på 195 °C
  • För både kall och varm matlagning
88 kr (440 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Ghee, Eko

Czech Ghee Ghee, Eko, 180 g

  • För alla typer av tillagning
  • Smak & doft av smör
  • Tillverkat av färskt smör, Eko
72 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Lök

Czech Ghee Ghee+ Lök, 180 g

  • Med härlig lökarom
  • Som bas till soppor & såser
  • Perfekt för att förhöja smaken
60 kr 64 kr (333 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Chili

Czech Ghee Ghee+ Chili, 180 g

  • För att förhöja & ge extra smak
  • Perfekt som bas till gulasch
60 kr 64 kr (333 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Kanel

Czech Ghee Ghee+ Kanel, 180 g

  • Perfekt för söta recept
  • Även för stekning
  • Förhöjer müsli & desserter
60 kr 64 kr (333 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Get, Eko

Czech Ghee Ghee+ Get, Eko, 180 g

  • Perfekt för matlagning & stekning
  • Karakteristisk smak
99 kr (550 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

bioasia Ekologisk Ghee

bioasia Ekologisk Ghee, 229 g

  • Matlagning, rostning, fritering & mycket mer.
  • Även lämplig för höga temperaturer
  • Håller länge
153 kr (668 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Vitlök

Czech Ghee Ghee+ Vitlök, 180 g

  • Som bas till soppor & grönsaksrätter
  • För räkor & skaldjur
  • Perfekt även på rostat bröd
64 kr (356 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ghee+ Tryffel

Czech Ghee Ghee+ Tryffel, 180 g

  • Balanserad smak
  • Karakteristisk arom
  • Perfekt för risotto & skaldjur
64 kr (356 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Classic Ayurveda Ghee Ekologisk

Classic Ayurveda Ghee Ekologisk, 170 g

  • Alternativ till smör, olja & fett
  • För en subtil, nötaktig nyans
  • Utvinns ur sött smör
87 kr (512 kr / kg)

Leverans till 16. oktober