Fantastiska honungsprodukter

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Näringsformer Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Honung: 1 - 30 av 36 artiklar

HOYER Ekologiskt Gelée Royale Honung

HOYER Ekologiskt Gelée Royale Honung, 250 g

  • Blossom honung
  • Ren naturlig produkt
  • Viktiga vitaminer och aminosyror
66 kr (264 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Propolis i Honung Ekologiska

HOYER Propolis i Honung Ekologiska, 250 g

  • Med ekologisk blomhonung
  • Särskild smak
66 kr (264 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Ekologisk Sötkastanjehonung

HOYER Ekologisk Sötkastanjehonung, 500 g

  • Från de toskanska bergstrakterna
  • Stark smak
  • Tillverkad av nektar och honungsdagg
122 kr (244 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Ekologisk Skogshonung

HOYER Ekologisk Skogshonung, 250 g

  • Lätt syrlig, kådaartad arom
  • Från blandskogar
  • Ursprung i Piemonte
61 kr (244 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Ekologisk Honung av silvergran

HOYER Ekologisk Honung av silvergran, 250 g

  • Från Schwarzwald
  • Stark och kryddig
  • Från honungsdroppar
112 kr (448 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Ekologisk Vildblomshonung

HOYER Ekologisk Vildblomshonung, 500 g

  • Fruktig arom
  • Från sommarblommor
  • Ursprung Kuba och Mexiko
84 kr (168 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Ekologisk Honung från Landet

HOYER Ekologisk Honung från Landet, 1 kg

  • Krämig och delikat
  • Från olika blommor
  • Varierad arom
150 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

HOYER Lavendelhonung Ekologisk

HOYER Lavendelhonung Ekologisk, 250 g

  • Blommig-fruktig arom
  • Från Bulgarien och Frankrike
66 kr (264 kr / kg)

Leverans till 04. november

HOYER Ekologisk Honung från Bergsblommor

HOYER Ekologisk Honung från Bergsblommor, 500 g

  • Harmonisk, aromatisk
  • Krämig konsistens
  • Från Brasilien och Mexiko
84 kr (168 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Skogshonung, Eko

Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

  • Kraftigt kryddig smak
  • Ekologisk kvalitet
  • Flytande konsistens
78 kr (156 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Manukahonung, Eko

HOYER Manukahonung, Eko, MGO 100+ (250 g)

  • Original från Nya Zeeland
  • Kryddig smak
  • Även för utvärtes användning
179 kr 189 kr (716 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Akaciahonung med Vårblommor Ekologisk

HOYER Akaciahonung med Vårblommor Ekologisk, 1 kg

  • Härlig doft
  • Passar bra till te
  • Förblir flytande under lång tid
223 kr (223 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

HOYER Ekologisk Vårblomshonung

HOYER Ekologisk Vårblomshonung, 250 g

  • Mild arom
  • Från bayerska ängar
  • EU-Bio-tecknet och Naturland-sigillet
61 kr (244 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Apelsinblomshonung Ekologisk

HOYER Apelsinblomshonung Ekologisk, 250 g

  • Härlig smak
  • Krämig konsistens
  • Från Italien och Spanien
66 kr (264 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BIO PRIMO Ekologisk Manuka honung från Nya Zeeland

BIO PRIMO Ekologisk Manuka honung från Nya Zeeland, MGO 400+ (250 g)

  • Bitter till skarp smak
  • Intern & extern användning
  • Laktos- och glutenfri
393 kr (1 572 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Blomhonung Eko

BioKing Blomhonung Eko, 500 g

  • Från Österrike
  • Skonsam tillverkningsprocess
166 kr (332 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Havtorn Vildfrukt i Honung Ekologisk

HOYER Havtorn Vildfrukt i Honung Ekologisk, 250 g

  • Fruktigt sött
  • Hög halt av C-vitamin
66 kr (264 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Skogshonung Eko

BioKing Skogshonung Eko, 250 g

  • Enbart ursprung & obehandlad
  • Nog försiktigt centrifugerad
  • Grovsiktad
95 kr 100 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Ekologisk Akaciahonung

Alnatura Ekologisk Akaciahonung, 500 g

  • Söt doft
  • Fin söt smak
  • För sötning & som pålägg
100 kr (200 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Alnatura Flerblomshonung, Eko

Alnatura Flerblomshonung, Eko, 500 g

  • Gyllengul färg
  • Ekologisk kvalitet
  • Krämig konsistens
58 kr (116 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Höstbär Vildfrukt i Honung Ekologisk

HOYER Höstbär Vildfrukt i Honung Ekologisk, 250 g

  • Sött och fruktigt
  • Värdefulla ingredienser
65 kr (260 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Lavendelhonung Eko

BioKing Lavendelhonung Eko, 250 g

  • En sort & obehandlad
  • Nogvarsamt spunnen
  • Grovsiktad
100 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Lindhonung Eko

BioKing Lindhonung Eko, 250 g

  • En sort & obehandlad
  • Nogvarsamt spunnen
  • Grovsiktad
100 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Skogshonung, Dispenserflaska, Eko

Alnatura Skogshonung, Dispenserflaska, Eko, 350 g

  • Kraftigt kryddig smak
  • Ekologisk kvalitet
  • Enkel dosering
58 kr (166 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Obsthof Retter Curcuma Ayurveda Naturhonung

Obsthof Retter Curcuma Ayurveda Naturhonung, 250 g

  • Mångsidigt användbar
  • Tillverkad av steirisk ängshonung
  • Perfekt för gyllene mjölk, te & mycket mer
166 kr (664 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HOYER Akaciahonung Ekologisk

HOYER Akaciahonung Ekologisk, 500 g

  • Sött och mild
  • Tillverkad av nektar från robinia
  • Ursprung Ungern och Rumänien
134 kr (268 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Allos Halva Honungsspecialitet Ekologisk

Allos Halva Honungsspecialitet Ekologisk , 75 g

  • Glutenfri
  • Nötig & söt
  • Till desserter & också rolig på egen hand
40 kr (533 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Obsthof Retter Aronia Ayurveda Naturhonung

Obsthof Retter Aronia Ayurveda Naturhonung, 250 g

  • Fruktig & syrlig smak
  • Perfekt till bröd, müsli & yoghurt
  • Tillverkad av österrikisk ängshonung
166 kr (664 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Fin Blomning, Eko

Alnatura Fin Blomning, Eko, 500 g

  • Fin blommig doft
  • Ekologisk kvalitet
  • Krämig konsistens
66 kr (132 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Akaciahonung Eko

BioKing Akaciahonung Eko, 250 g

  • En sort & obehandlad
  • Noggrannt spunnen
  • Grovsiktad
100 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober