Protein Shakes från Nature's Plus

Protein Shakes från Nature's Plus, men inte vilken proteinshake som helst! Protein är helt enkelt ett av de viktigaste näringsämnena. Ett proteinpulver av hög kvalitet är viktigt för alla som vill uppnå sina mål på ett tillförlitligt sätt. 

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Doseringsform Träningsmål Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Proteinshakes: 7 artiklar

NaturesPlus® Fruitein® Revitalizing Green Foods

NaturesPlus® Fruitein® Revitalizing Green Foods, 576 g

  • Innehåller mer än 50 typer frukt och grönsaker
  • Tropisk smak
441 kr 491 kr (766 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

NaturesPlus® Protein Shake Strawberry

NaturesPlus® Protein Shake Strawberry, 1.088 g

  • 14 g vegetabiliskt protein
  • Tillverkad med ärtor, ris och sojabönor
  • Fettfri ersättning med 99 kalorier
535 kr 595 kr (492 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

NaturesPlus® Protein Shake Blueberries & Cream

NaturesPlus® Protein Shake Blueberries & Cream, 510 g

  • 14 g vegetabiliskt protein
  • Tillverkad av ärtor, ris och sojabönor
  • Fettfri
301 kr 335 kr (590 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

NaturesPlus® Protein Shake Vanilla

NaturesPlus® Protein Shake Vanilla, 960 g

  • Fettfritt med 99 kcal
  • Högkvalitativ aminosyraprofil
  • Proteiner från ärtor, ris och sojabönor
535 kr 595 kr (557 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

NaturesPlus® Ultra Hair® Thick-Shake

NaturesPlus® Ultra Hair® Thick-​Shake, 454 g

  • Med vaniljsmak
  • Proteiner, vitaminer och mineraler
  • Innehåller oljor och enzymer
290 kr 323 kr (639 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

NaturesPlus® Protein Simply Natural Vanilla

NaturesPlus® Protein Simply Natural Vanilla, 740 g

  • Tillverkad av ris, ärtor och soja
  • Osötad och utan konstgjorda sötningsmedel
  • Med vaniljsmak
535 kr 595 kr (723 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

NaturesPlus® Protein Shake Banana

NaturesPlus® Protein Shake Banana, 1.088 g

  • 14 g vegetabiliskt protein
  • Tillverkad av ärtor, ris och sojabönor
  • Fettfritt med endast 99 kcal per portion
535 kr 595 kr (492 kr / kg)

Leverans till 12. oktober