tetesept Duschgel Kraft & Energi, 250 ml

Vitaliserande aromadusch-upplevelse

48 kr 54 kr -11%

(192 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • pH-hudneutral formula
  • Med tallbarrs- & limeolja
  • Vegansk Vegansk

Ofta köpt tillsammans med tetesept Duschgel Muskelavslappning, 250 ml

tetesept Duschgel Kraft & Energi, 250 ml 48 kr (192 kr / l)
tetesept Duschgel Muskelavslappning, 250 ml 48 kr (192 kr / l)
Totalpris: 96 kr
Beskrivning

Att ta en varm dusch är ett underbart sätt att fly från den stressiga vardagen för en stund och fylla på med ny kraft och energi!
Detta duschbad från tetesept är den perfekta hjälpen! Det imponerar med sin pH-hudneutrala formula, är fritt från SLS och animaliska ingredienser och doftar härligt av tallbarr och limeolja tack vare naturliga eteriska oljor!

Artikelnr.: XOF-MUE-4060906
Innehåll: 250 ml
EAN: 9005356015952
Tillverkarnr.: 4060906
Varumärken: tetesept
Produkttyper: Duschning & badning
Hudtyp: För alla hudtyper
Egenskaper: Vegansk
För vem?: Särskilt för kvinnor, Särskilt för män
Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Mea, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Benzoate, C12-13 Alkyl Lactate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Glutamate, Citric Acid, Sodium Pca, Glycerin, Limonene, Abies Sibirica Oil, Linalool, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Propylene Glycol, Citrus Aurantifolia Oil, Citral, Hexyl Cinnamal, Sodium Sulfate, CI 13015, CI 42051, CI 15510

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Merz Consumer Care Austria GmbH, Guglgasse 17, 1110, Wien, Österrike, merz.co.at/merz-consumer-care-austria

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för tetesept Duschgel Kraft & Energi

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder