Allt om viktminskning och viktkontroll

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Träningsmål Allergener - Fri från Egenskaper För vem?
Filter

Gå ner i vikt: 1 - 30 av 71 artiklar

Peeroton Mineral Vitamin Drink

Peeroton Mineral Vitamin Drink, Cranberry (300 g)

  • Som varm och kall dryck
  • Räcker länge
  • Törstsläckare under träning
201 kr 335 kr (670 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

LAYENBERGER Fit+Feelgood Slim Shake

LAYENBERGER Fit+Feelgood Slim Shake, Vaniljgrädde (396 g)

  • Fullvärdigt måltidsersättning
  • Bara cirka 214 kcal per portion
  • Glutenfri och fiberrik formula
100 kr (253 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt, 360 g

  • 80% lösligt fiber
  • Även för gravida kvinnor, ammande kvinnor och barn
  • Neutral smak
358 kr (994 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vilgain Clear Plant Protein

Vilgain Clear Plant Protein, Mango -​ Apelsin (700 g)

  • 75 % växtbaserat protein
  • Hydrolyserade ärtpeptider
  • Sötad med steviolglykosider
404 kr (577 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations Bromelain DR

pure encapsulations Bromelain DR, 30 Kapslar

  • Innehåller 2400 Enzyme Activity Units (GDU) per gram
  • I syrastabilt kapselskal (DRcaps®)
  • Växtkombination
260 kr (21 667 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

yfood Måltidsdryck Heavenly Hazelnut

yfood Måltidsdryck Heavenly Hazelnut, 0,50 l

  • Praktisk på språng
  • Fri från gluten & laktos
  • Med vitaminer & mineraler
56 kr (112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FutuNatura Kronärtskockasaft

FutuNatura Kronärtskockasaft, 500 ml

  • Kosttillskott
  • Olika ämnen
  • Med C-vitamin
128 kr (256 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Golden Tree Slim Coffee Booster

Golden Tree Slim Coffee Booster, 15 Påsar

  • 2 högkvalitativa växtextrakt
  • Med L-karnitin & krompikolinat
  • Smak- & doftfri
329 kr (21 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Peeroton SLIM Shake

Peeroton SLIM Shake, Choklad (500 g)

  • Sojaprotein, honung & yoghurt
  • Innehåller vitaminer & mineraler
  • Lätt att använda
294 kr (588 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SHAPE-LINE Alkalisk soppa

SHAPE-LINE Alkalisk soppa, 500 g

  • Med vassle
  • Passar bra som mellanmål
  • Innehåller aminosyror
271 kr (542 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

yfood Måltidsdryck Fresh Berry

yfood Måltidsdryck Fresh Berry, 0,50 l

  • Utan tillsatt socker
  • Fri från gluten & laktos
  • Fruktig bärsmak
56 kr (112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

yfood Måltidsdryck Fruity Mango

yfood Måltidsdryck Fruity Mango, 0,50 l

  • Mycket protein
  • Utan tillsatt socker
  • Frisk mangosmak
56 kr (112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Life Light Najara® Proteindrinkpulver

Life Light Najara® Proteindrinkpulver, 500 g

  • Vegetabiliskt protein
  • Med koenzym Q10
  • Vitaminer, mineraler & spårämnen
300 kr (600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

nu3 Collagen Fit Shake

nu3 Collagen Fit Shake, Cherry Delight (360 g)

  • 5 g kollagenhydrolysat per portion
  • Minst 22–23 g protein per shake
  • Med viktiga vitaminer och mineraler
203 kr 248 kr (564 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitanu Ekologisk Konjak-tagliatelle

Vitanu Ekologisk Konjak-​tagliatelle, 270 g

  • 1-2 portioner
  • Klar att äta på bara 3 minuter
  • Låg kalorihalt
33 kr (122 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sandhya vedi boost

Sandhya vedi boost

  • Allt-i-ett-formula
  • Av 8 växtbaserade ingredienser
  • Med vitamin C från acerola
520 kr (3 467 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vilgain Clear Whey Isolate

Vilgain Clear Whey Isolate, Jordgubbslemonad (500 g)

  • Proteinhalt över 84 %
  • Fri från kemiska skumdämpare
  • Sötad med steviolglykosider
335 kr (670 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SATURO® Balanced Pulver vegan

SATURO® Balanced Pulver vegan, Vanilj (1.400 g)

  • Högkvalitativt växtprotein
  • Rik på fibrer & vitaminer
  • Tillräckligt för 14 portioner
369 kr (264 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sponser® Sport Food Whey Isolate 94 425 g Burk

Sponser® Sport Food Whey Isolate 94 425 g Burk, Banana (425 g)

  • Mjölk från gräsbetade kor
  • Innehåller lite fett
  • Perfekt för daglig användning
383 kr 404 kr (901 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kintex Fitnessband Starkt

Kintex Fitnessband Starkt

  • Praktiskt att ta med sig
  • Mått: L: 2,50 m x B: 15 cm.
  • 100% latex
68 kr 114 kr

Leverans till 12. oktober

Golden Tree Nighttime Burn

Golden Tree Nighttime Burn, 30 Kapslar

  • Innehåller L-karnitin
  • Naturliga växtextrakt
  • Berikad med vitamin B6 & B3
277 kr (12 591 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sponser® Sport Food Whey Isolate 94 Påse

Sponser® Sport Food Whey Isolate 94 Påse, Neutral (1.500 g)

  • I en återförslutningsbar påse
  • Med ett proteininnehåll på 94 %.
  • Fri från fetter
1 120 kr (747 kr / kg)

Gratis frakt fram till 09. oktober

Peeroton Power Pack Bar

Peeroton Power Pack Bar, Bär (70 g)

  • Med ett lågt glykemiskt index
  • Utsökt i smaken
  • Utan industrisocker
29 kr 31 kr (414 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SHAPE-LINE Rabarberkapslar FORTE

SHAPE-LINE Rabarberkapslar FORTE, 120 Kapslar

  • Med grå valnötsbark
  • Med många olika växtämnen
  • Lämplig som tarmbehandling
647 kr (11 311 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Peeroton Aminosyra 2300

Peeroton Aminosyra 2300, 190 kapslar

  • Med 18 aminosyror
  • Innehåller vitamin B6
  • 190 kapslar
610 kr 763 kr (4 880 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

FutuNatura Glucomannan Weight Control

FutuNatura Glucomannan Weight Control, 180 Kapslar

  • Med glukomannan från konjakplantan
  • Kompletterad med mineral krom
  • Perfekt för dem som inte gillar sport
201 kr (1 844 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Doppelherz aktiv Viktminskningsshake

Doppelherz aktiv Viktminskningsshake, Vanilj (500 g)

  • Med sojaprotein & mjölkprotein
  • Med vitaminer & mineraler
  • Snabb att tillaga
199 kr (398 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SATURO® Classic Pulver

SATURO® Classic Pulver, Choklad (1.430 g)

  • 26 vitaminer & mineraler
  • Högt proteininnehåll
  • Med solrosolja (som innehåller oljesyra)
352 kr (246 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kintex Fitnessband Extra Starkt

Kintex Fitnessband Extra Starkt

  • Praktiskt att lagra
  • Mått: L: 2,50 m x B: 15 cm
  • 100% latex
72 kr 121 kr

Leverans till 12. oktober

NaturesPlus® Protein Shake Strawberry

NaturesPlus® Protein Shake Strawberry, 1.088 g

  • 14 g vegetabiliskt protein
  • Tillverkad med ärtor, ris och sojabönor
  • Fettfri ersättning med 99 kalorier
595 kr (547 kr / kg)

Leverans till 09. oktober