Govinda Kinder-Goodel "Bauernhof" Majs med Ris Eko, 250 g
Glutenfri eko-pasta i djurformer av italiensk hantverkskvalitet
28 kr 32 kr -13%
(112 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Govinda
Kinder-Goodel "Bauernhof" Majs med Ris Eko
Glutenfri eko-pasta i djurformer av italiensk hantverkskvalitet
28 kr 32 kr(112 kr / kg) -
Govinda
Kinder-Goodel "Safari" Majs Eko
Färgglad eko-barnpasta av majs med tomat, morot och spenat
36 kr 40 kr(144 kr / kg) -
Govinda
Kinder-Goodel "Meereswelt" Majs Eko
Nu blir det färg i pastagrytan med rödbeta och spenat
36 kr 40 kr(144 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Glutenfri & helt växtbaserad
- Söta bondgårdsmotiv
- För kreativa pastarätter
-
Vegansk -
Vegetarisk -
Glutenfri
Beskrivning
Kinder-Goodel „Bauernhof“ från Govinda kombinerar lek och smak på tallriken. Pastan tillverkas av italiensk majs och ris, formas för hand och torkas varsamt. Den glutenfria recepturen gör den till ett genomtänkt val i en medveten kost. De söta djurformerna och den milda smaken gör den uppskattad hos små matälskare.
| Artikelnr.: | XAY-GOV-H060 |
|---|---|
| Innehåll: | 250 g |
| EAN: | 4038507012826 |
| Tillverkarnr.: | H060 |
| Varumärken: | Govinda |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt, Glutenfri |
| Allergener - Fri från: | Glutenfri |
| Produkttyper: | Nudlar |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Kan innehålla spår av: | F - Sojabönor |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1465 / 350 kj / kcal |
| Fett | 2 g |
| varav mättade fettsyror | 0,3 g |
| Kolhydrater | 75 g |
| varav socker | 2,8 g |
| varav Flervärda alkoholer. | 2,2 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Govinda Kinder-Goodel "Bauernhof" Majs med Ris Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter