Ölmühle Fandler Steiriska Pumpakärnor Rostade och Saltade, Eko, 140 g
Perfekt att knapra på
78 kr 87 kr -10%
(557 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Unik arom
- Intressant smakton
- Ger sallader & andra rätter mer karaktär
-
Vegansk -
Vegetarisk
Beskrivning
De rostade och saltade steiriska bio pumpakärnorna från Fandler passar perfekt som snacks men ger även sallader, soppor, gratänger, röror och mycket mer en unik och intressant smakton. Vi tycker att de hör hemma i varje skafferi!
| Artikelnr.: | XPI-OEF-kuegb014 |
|---|---|
| Innehåll: | 140 g |
| EAN: | 9006045222132 |
| Tillverkarnr.: | kügb014 |
| Varumärken: | Ölmühle Fandler |
| Näringsformer: | Vegansk, Vegetariskt |
| Produkttyper: | Livsmedel |
| Egenskaper: | Vegansk, Vegetarisk |
| Lagringsmeddelande: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Pumpakärnor[1], Meersalz
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2529 / 604 kj / kcal |
| Fett | 48 g |
| varav mättade fettsyror | 10 g |
| Kolhydrater | 1,8 g |
| varav socker | 1,3 g |
| Kostfiber | 8,1 g |
| Protein | 36 g |
| Salt | 1,8 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Ölmühle Fandler GmbH, Prätis 1, 8225, Pöllau, Österrike, www.fandler.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Ölmühle Fandler Steiriska Pumpakärnor Rostade och Saltade, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.900 produkter