TEEKANNE Bio Organic Camomile, 30 g
Njut av naturens renhet
46 kr
(1 533 kr / kg, inkl. 25% moms.
-
TEEKANNE
Bio Organic Forest Fruit
Fruktig njutning för stunden däremellan
43 kr(860 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Rooibos
Rooibos i sin renaste form
46 kr(1 150 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Mountain Herbs
Harmonisk blandning med smakrika örter
40 kr(1 111 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Assam
Stark sort med fyllighet
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic English Breakfast
För en stund av ren njutning
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Fruit Selection
En utsökt blandning
40 kr(667 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Ginger Lemon
En syrlig blandning
40 kr(1 111 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Verbena
Njut av varje klunk!
44 kr(1 257 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Camomile
Njut av naturens renhet
46 kr(1 533 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Earl Grey
En kombination av tradition och sofistikering
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Peppermint
En oförfalskad och ren smakupplevelse
46 kr(1 022 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Kid's Tea Bio
För små sötsugna tänder
40 kr(667 kr / kg) -
TEEKANNE
Premium Selection Box Ekologisk
Ett brett utbud av teer för alla smaker
409 kr(1 155 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Darjeeling
Högkvalitativt te med subtil elegans
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Green Tea
Dags för en kopp ren njutning
37 kr(1 057 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Tillverkat av 100 % kamomill
- Bästa ekologiska kvalitet
- Mild smak
Liknande produkter
Beskrivning
Upplev naturlighet i sin renaste form med det fina kamomillteet från TEEKANNE!
De noggrant utvalda kamomillblommorna är 100% ekologiskt odlade och ger dig den oförfalskade smaken av denna växt, utan några tillsatser!
Ekologiskt kamomillte har en mild, balanserad smak med mjuka blomnoter. Den klara, gyllene infusionen påminner om soliga fält och ökar medvetenheten om kamomillens omisskännliga skönhet.
| Artikelnr.: | XPI-TK-70625 |
|---|---|
| Innehåll: | 30 g |
| EAN: | 9001475035024 |
| Tillverkarnr.: | 070625 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | Tepåse |
| Produkttyper: | Teer |
| Lagringsmeddelande: | förvara på en sval och torr plats |
Ingredienser
Kamomill[1]
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Organic Camomile
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.700 produkter