TEEKANNE Bio Organic Mountain Herbs, 36 g
Harmonisk blandning med smakrika örter
36 kr 40 kr -10%
(1 000 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Organic Forest Fruit
Fruktig njutning för stunden däremellan
38 kr 43 kr(760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Rooibos
Rooibos i sin renaste form
41 kr 46 kr(1 025 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Mountain Herbs
Harmonisk blandning med smakrika örter
36 kr 40 kr(1 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Assam
Stark sort med fyllighet
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic English Breakfast
För en stund av ren njutning
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Fruit Selection
En utsökt blandning
36 kr 40 kr(600 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Ginger Lemon
En syrlig blandning
36 kr 40 kr(1 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Verbena
Njut av varje klunk!
39 kr 44 kr(1 114 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Camomile
Njut av naturens renhet
41 kr 46 kr(1 367 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Earl Grey
En kombination av tradition och sofistikering
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Peppermint
En oförfalskad och ren smakupplevelse
41 kr 46 kr(911 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Kid's Tea Bio
För små sötsugna tänder
36 kr 40 kr(600 kr / kg) -
TEEKANNE
Premium Selection Box Ekologisk
Ett brett utbud av teer för alla smaker
368 kr 409 kr(1 040 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Darjeeling
Högkvalitativt te med subtil elegans
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Green Tea
Dags för en kopp ren njutning
33 kr 37 kr(943 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Med fänkål, spjutmynta, citronmeliss och mycket mer.
- Innehåller pepparmynta
- Finaste ekologiska ingredienser
Beskrivning
Teet Organic Mountain Herbs från TEEKANNE förtrollar med sin fina, örtartade smak och sitt utsökta urval av läckra ingredienser!
Förutom äpplen, spearmint och fänkål innehåller varje tepåse även björnbärsblad, pepparmynta, citronmeliss och nypon. Citrongräs, salvia, humle och timjan avrundar den smakrika blandningen perfekt och fulländar den naturliga smaken.
Alla ingredienser kommer från certifierad ekologisk odling och ger dig sanna stunder av njutning!
| Artikelnr.: | XPI-TK-63455 |
|---|---|
| Innehåll: | 36 g |
| EAN: | 9001475047225 |
| Tillverkarnr.: | 079481 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | Tepåse |
| Produkttyper: | Teer |
| Lagringsmeddelande: | förvara på en sval och torr plats |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Organic Mountain Herbs
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter