TEEKANNE Bio Organic English Breakfast, 35 g
För en stund av ren njutning
33 kr 37 kr -11%
(943 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Organic Forest Fruit
Fruktig njutning för stunden däremellan
38 kr 43 kr(760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Rooibos
Rooibos i sin renaste form
41 kr 46 kr(1 025 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Mountain Herbs
Harmonisk blandning med smakrika örter
36 kr 40 kr(1 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Assam
Stark sort med fyllighet
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic English Breakfast
För en stund av ren njutning
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Fruit Selection
En utsökt blandning
36 kr 40 kr(600 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Ginger Lemon
En syrlig blandning
36 kr 40 kr(1 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Verbena
Njut av varje klunk!
39 kr 44 kr(1 114 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Camomile
Njut av naturens renhet
41 kr 46 kr(1 367 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Earl Grey
En kombination av tradition och sofistikering
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Peppermint
En oförfalskad och ren smakupplevelse
41 kr 46 kr(911 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Kid's Tea Bio
För små sötsugna tänder
36 kr 40 kr(600 kr / kg) -
TEEKANNE
Premium Selection Box Ekologisk
Ett brett utbud av teer för alla smaker
368 kr 409 kr(1 040 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Darjeeling
Högkvalitativt te med subtil elegans
33 kr 37 kr(943 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Green Tea
Dags för en kopp ren njutning
33 kr 37 kr(943 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Fint svart te
- Från ekologisk odling
- Mild och syrlig smak
Beskrivning
Njut av din morgon med den raffinerade elegansen hos Organic English Breakfast te från TEEKANNE!
Det här är ett fint bittert och aromatiskt svart te som kommer från kontrollerad ekologisk odling och imponerar med sin makalöst fylliga smak!
De utsökta komponenterna i det svarta teet smälter samman till en harmonisk symfoni, så att teet skämmer bort sinnena med sin rika smakprofil och lovar fullständig njutning med varje kopp.
| Artikelnr.: | XPI-TK-63456 |
|---|---|
| Innehåll: | 35 g |
| EAN: | 9001475072883 |
| Tillverkarnr.: | 063456 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | Tepåse |
| Produkttyper: | Teer |
| Allmän information: | denna produkt innehåller koffein |
| Lagringsmeddelande: | förvara på en sval och torr plats |
Ingredienser
Svart te[1]
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,1 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Organic English Breakfast
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.750 produkter