Andra näringsämnen för att stödja magen & tarmar

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper Ayurvedas produkttyper
Filter

Näringsämne: 1 - 30 av 402 artiklar

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt, 150 g

  • Med naturligt C-vitamin
  • Certifierad ekologisk odling i Chile
  • AP-4®-sort av hög kvalitet - solkysst
211 kr 223 kr (1 407 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Stjärnanis Ekologiskt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Stjärnanis Ekologiskt, 180 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Tillverkad av hela malda frukter
  • Utan fyllmedel och konserveringsmedel
468 kr (5 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations Buffrad C-vitamin 1000

pure encapsulations Buffrad C-​vitamin 1000 (250 Kapslar)

  • För det dagliga intaget
  • Idealisk för känsliga personer
  • neutralt pH
948 kr (3 108 kr / kg)

Gratis frakt fram till 12. oktober

Dr. Ewald Töth® Basmineralblandning

Dr. Ewald Töth® Basmineralblandning, 500 g

  • Med viktiga mineraler
  • Fri från konstgjorda smaker och konserveringsmedel
  • Gott
468 kr (936 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO, 180 Kapslar

  • Fullspektrumspulver tillverkat av alla svampens delar
  • Organisk kvalitet
618 kr (6 358 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Mjölktistelkomplex

Nature Love Mjölktistelkomplex, 60 Kapslar

  • Sekundära växtämnen
  • Med 200 mg silymarin
  • För 2 månader
134 kr (3 350 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Gurkmejaextrakt

Nature Love Gurkmejaextrakt, 45 Kapslar

  • Högt curcumininnehåll per kapsel
  • Mycket god biotillgänglighet
  • Räcker i 4,5 månader
161 kr (4 600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olibanum-extrakt + ingefära + gurkmeja

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olibanum-​extrakt + ingefära + gurkmeja, 120 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Unik kombination
  • Kärleksfullt fylld för hand
427 kr (6 909 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olivbladsextrakt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olivbladsextrakt, 90 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Rik på bittra ämnen
  • Fri från allergener
300 kr (9 259 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Cordyceps CS-4 500 mg

ZeinPharma Cordyceps CS-​4 500 mg, 120 Kapslar

  • Extrakt av larvsvamp
  • Från skonsam vattenextraktion
  • Med 40% polysackarider
300 kr (4 348 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Stjärnanis, Eko

anatis Naturprodukte Stjärnanis, Eko, 180 Kapslar

  • Lämplig för barn
  • 100 % ekologisk kvalitet
  • Inga tillsatser, fyllnadsmedel eller hjälpämnen
468 kr (5 909 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Bittermelon

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Bittermelon, 60 Kapslar

  • Med Coprinus medicinsk svamp
  • Innehåller kanel polyfenoler & krom
  • Utan tillsatser
277 kr (7 694 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Curcumin Triplex³ 500 mg

ZeinPharma Curcumin Triplex³ 500 mg, 150 Kapslar

  • 100% naturliga ingredienser
  • Utan syntetiska tillsatser
  • Veganskt recept
641 kr (6 541 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations Baspulver plus med zink

pure encapsulations Baspulver plus med zink, 200 g

  • Med värdefulla mineraler & zink
  • Bra absorption
  • Utan smak- och färgämnen
254 kr (1 270 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations DGL Plus®

pure encapsulations DGL Plus®, 60 kapslar

  • Rik på växtslem
  • Med Aloe Vera
  • Naturidentiska rena ämnen
416 kr (8 667 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Carnium Botanicals MenoWELL

Carnium Botanicals MenoWELL, 60 Kapslar

  • Med naturliga växtämnen
  • Med munkpeppar & jamsrot
  • Vegansk & glutenfri
312 kr (9 512 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Baikal Skullcap + Andrographis

anatis Naturprodukte Baikal Skullcap + Andrographis, 180 Kapslar

  • Optimerad med papayablad
  • I växtbaserade kapselskal
  • Utan tillsatser, fyllmedel eller hjälpmedel
670 kr (7 444 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Ekologisk Kurkuma Tabletter

Raab Vitalfood Ekologisk Kurkuma Tabletter (300 Tabletter)

  • Vegansk
  • Med piperin
  • Gjord i Tyskland
188 kr (2 089 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Psylliumskal Malda

Life Light Psylliumskal Malda, 500 g

  • Indiska psylliumfröskal (Plantago ovata / Psyllium)
  • 80% vegetabilisk fiber
  • Utan tillsatser
204 kr (408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitamaze Frankincense

Vitamaze Frankincense, 120 Kapslar

  • Hög dosering
  • Innehåller boswellicsyra
  • Utan smaker
248 kr (3 758 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. Rilling Healthcare Silicon Subtilis Drcksolja

Dr. Rilling Healthcare Silicon Subtilis Drcksolja, 200 ml

  • Naturligt fermenterade kulturer
  • Innovativ SAM-teknik
  • Som ett probiotiskt tillskott
508 kr (2 540 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Purasana Kakaobönor BIO

Purasana Kakaobönor BIO, 200 g

  • Rik på kostfibrer
  • Rik på näringsämnen
  • Rik på fytokemikalier
121 kr (605 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Färgade kapslar för nässelextrakt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Färgade kapslar för nässelextrakt, 120 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Fri från allergener
  • Lämplig för diabetiker
288 kr (3 609 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purasana Organiskt Spirulina Pulver

Purasana Organiskt Spirulina Pulver, 200 g

  • Utan tillsatser
  • Perfekt för smoothies och fruktjuicer
  • Från rättvis odling
155 kr (775 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Papayablad

anatis Naturprodukte Papayablad, 180 Kapslar

  • Utan syntetiska material
  • Vegan
335 kr (4 653 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

nu3 Activating Apple Vinegar

nu3 Activating Apple Vinegar, 260 g

  • En citronfräsch smakupplevelse
  • Med kalcium, magnesium & krom
  • Utan tillsatt socker
66 kr 167 kr (254 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Psylliumskal Omalda

Life Light Psylliumskal Omalda, 500 g

  • 80% fiberinnehåll
  • Utan tillsatser
  • GMO-fri
190 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Vasaka Kapslar BIO

Cosmoveda Vasaka Kapslar BIO, 200 Kapslar

  • Pulver från bladen av indisk lungört
  • Skonsam produktion
  • Ekologisk kvalitet
335 kr (4 653 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SanaCare SanaMin Naturlig Klinoptilolit

SanaCare SanaMin Naturlig Klinoptilolit, 240 Kapslar

  • Inga kemiska tillsatser
  • Kapslar som är resistenta mot magsyra
560 kr (4 912 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Tarm vital

Life Light Tarm vital, 120 Kapslar

  • 4 aminosyror
  • Med zink, vitamin C, B6 & folsyra
502 kr (6 275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober