Produkter med kostfiber

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper Växtextrakt och andra vitala ämnen
Filter

Kostfibrer: 27 artiklar

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt, 360 g

  • 80% lösligt fiber
  • Även för gravida kvinnor, ammande kvinnor och barn
  • Neutral smak
358 kr (994 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Kostfiber Trio Ekologisk

Raab Vitalfood Kostfiber Trio Ekologisk, 210 g

  • Tillverkad av äppelfibrer, linfrö & havrekorn
  • För müsli, smoothies & shakes
  • Fint malda
103 kr (490 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Topinamburpulver ekologiskt

Raab Vitalfood Topinamburpulver ekologiskt, 150 g

  • Nötliknande smak
  • Rent vegetabilisk
  • Med inulin
112 kr (747 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Acacia Fiberpulver Ekologiskt

anatis Naturprodukte Acacia Fiberpulver Ekologiskt, 360 g

  • Neutral smak
  • Innehåller 90% löslig fiber
  • Med ekologisk kvalitet
358 kr (994 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SOLGAR Psylliumskal 500 mg

SOLGAR Psylliumskal 500 mg, 200 Kapslar

  • Hög andel lösliga fibrer
  • Enkelt, smakneutralt intag
  • 100 % vegansk
476 kr 502 kr (3 902 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Psylliumskal Ekologiska

Raab Vitalfood Psylliumskal Ekologiska, 100 Kapslar

  • 68 % naturliga kostfibrer
  • Lätt att ta
  • Perfekt för kapselälskare
112 kr (1 867 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Högt Fiberinnehåll

Nature Love Högt Fiberinnehåll, 225 g

  • För dagligt intag
  • För smoothies, yoghurt & Co.
  • Neutral smak
167 kr (742 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BRAINEFFECT Daily Gut + Premium Reds

BRAINEFFECT Daily Gut + Premium Reds, röda frukter (240 g)

  • 18 miljarder bakteriekulturer
  • B-vitaminer
  • 7 naturliga matsmältningsenzymer
612 kr (2 550 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SOJALL Darmil Organic

SOJALL Darmil Organic, 240 g

  • Groddat och jäst
  • Naturligt vitamin B12
  • Riboflavin och biotin
358 kr (1 492 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

rawster Akaciapulver, Eko

rawster Akaciapulver, Eko, 400 g

  • Naturlig
  • Finmalen
  • Mångsidig
145 kr 242 kr (363 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Baobab + Akaciafiber + Moringa, EKO

anatis Naturprodukte Baobab + Akaciafiber + Moringa, EKO, 360 g

  • Utan tillsatt socker
  • Med naturligt vitamin C
  • För vatten, smoothies & mycket mer
358 kr (994 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Life Light Acaciafibrer Plus Eko

Life Light Acaciafibrer Plus Eko, 320 g

  • 100 % natur
  • Alla åldersgrupper
  • Med C-vitamin
288 kr (900 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

American Biologics Colon Clean Pulver

American Biologics Colon Clean Pulver, 360 g

  • Läcker acerola vaniljsmak
  • Med fibrer & enzymer
  • Innehåller psylliumfiber & frön
450 kr (1 250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Optima Naturals Provida Regular LAX

Optima Naturals Provida Regular LAX, Citron (150 g)

  • Berikad med Bacillus coagulans
  • Vegansk, gluten- och laktosfri
  • Finns neutral eller smaksatt
185 kr 195 kr (1 233 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KLEAN LABS Fiberpulver av Akacia Ekologiskt

KLEAN LABS Fiberpulver av Akacia Ekologiskt, 360 g

  • Neutral smak
  • Liten dos är tillräcklig
  • Bifidogena egenskaper
410 kr (1 139 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Govinda Psylliumskal Kapslar 500 mg

Govinda Psylliumskal Kapslar 500 mg, 90 Kapslar

  • Högt fiberinnehåll
  • Vegansk & glutenfri
  • Utan tillsatser eller klumpförebyggande medel
112 kr (2 090 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BRAINEFFECT Daily Fiber

BRAINEFFECT Daily Fiber, Chocolate (330 g)

  • Krämig
  • Utan inulin
  • Vegansk
445 kr (1 348 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Panaceo Green Health TarmMobil+ Pulver

Panaceo Green Health TarmMobil+ Pulver, 300 g

  • Rik på naturliga kostfibrer
  • Kompletterad med magnesium
  • Innehåller värdefullt C-vitamin
358 kr (1 193 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Govinda Akaciafiber Eko

Govinda Akaciafiber Eko, 100 g

  • Över 90 % lösliga fibrer
  • Smakneutral & 100 % naturlig
  • Helt växtbaserad & glutenfri
60 kr (600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SFI HEALTH Biotagen® Pulver

SFI HEALTH Biotagen® Pulver, 150 g

  • Formulering av lösliga kostfibrer
  • Innehåller inulin, betaglukan & arabinogalaktan
  • Från cikoria, renad jäst & lärkträ
381 kr (2 540 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Doppelherz pure Psylliumskal, EKO

Doppelherz pure Psylliumskal, EKO, 200 g

  • Glutenfri
  • Neutral smak
  • Från kontrollerad ekologisk odling
121 kr (605 kr / kg)

Leverans till 26. oktober