Allt om matsmältningssystemet

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Matsmältning, mage & tarmar: 1 - 30 av 675 artiklar

Nature Love Probiona Kulturer Komplex

Nature Love Probiona Kulturer Komplex, 120 Kapslar

  • Med inulin från ekologiskt jordbruk
  • Bakteriekulturer i magsaftresistenta kapslar
  • Packa i 2 månader
248 kr (4 066 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Synergy ProArgi 9+

Synergy ProArgi 9+ (295 g)

  • L-Arginin & L-Citrullin
  • Med totalt 6 vitaminer
  • Uppfriskande citrussmak
976 kr (3 308 kr / kg)

Gratis frakt fram till 12. oktober

Peeroton Mineral Vitamin Drink

Peeroton Mineral Vitamin Drink, Cranberry (300 g)

  • Som varm och kall dryck
  • Räcker länge
  • Törstsläckare under träning
201 kr 335 kr (670 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

American Biologics L-Reuteri

American Biologics L-​Reuteri, 60 Vegetabiliska kapslar

  • Naturliga mikroorganismer
  • Kombinerat med akaciapulver
  • 5 miljarder kolonibildande enheter
335 kr (12 138 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Synergy Phytolife

Synergy Phytolife, 730 ml

  • Flytande kosttillskott
  • Med klorofyll, alfalfa och korn
  • Smak av pepparmint
421 kr (577 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt

Raab Vitalfood Nyponpulver Ekologiskt, 150 g

  • Med naturligt C-vitamin
  • Certifierad ekologisk odling i Chile
  • AP-4®-sort av hög kvalitet - solkysst
211 kr 223 kr (1 407 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Stjärnanis Ekologiskt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Stjärnanis Ekologiskt, 180 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Tillverkad av hela malda frukter
  • Utan fyllmedel och konserveringsmedel
468 kr (5 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Acacia fiberpulver Ekologiskt, 360 g

  • 80% lösligt fiber
  • Även för gravida kvinnor, ammande kvinnor och barn
  • Neutral smak
358 kr (994 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations Buffrad C-vitamin 1000

pure encapsulations Buffrad C-​vitamin 1000 (250 Kapslar)

  • För det dagliga intaget
  • Idealisk för känsliga personer
  • neutralt pH
948 kr (3 108 kr / kg)

Gratis frakt fram till 12. oktober

Dr. Ewald Töth® Basmineralblandning

Dr. Ewald Töth® Basmineralblandning, 500 g

  • Med viktiga mineraler
  • Fri från konstgjorda smaker och konserveringsmedel
  • Gott
468 kr (936 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Allergy Research Group GastroCleanse

Allergy Research Group GastroCleanse, 100 Vegetabiliska kapslar

  • Psylliumskal
  • Aktivt kol & klorofyll
  • C-vitamin & magnesium
329 kr (3 871 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Coenzym Q10 100mg

ZeinPharma Coenzym Q10 100mg, 120 Kapslar

  • 100% identiskt med kroppens eget Q10
  • Framställt på rent växtbaserad basis
  • Perfekt från 50 års ålder
445 kr (8 396 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO

anatis Naturprodukte Hericium erinaceus svamp BIO, 180 Kapslar

  • Fullspektrumspulver tillverkat av alla svampens delar
  • Organisk kvalitet
618 kr (6 358 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. Ewald Töth® Alkaliska Mineralkapslar

Dr. Ewald Töth® Alkaliska Mineralkapslar, 90 Kapslar

  • Med mineralkomponenter
  • Kalcium, kalium och magnesium
  • Enkel dosering med kapslar
335 kr (5 154 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Mjölktistelkomplex

Nature Love Mjölktistelkomplex, 60 Kapslar

  • Sekundära växtämnen
  • Med 200 mg silymarin
  • För 2 månader
134 kr (3 350 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nature Love Gurkmejaextrakt

Nature Love Gurkmejaextrakt, 45 Kapslar

  • Högt curcumininnehåll per kapsel
  • Mycket god biotillgänglighet
  • Räcker i 4,5 månader
161 kr (4 600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olibanum-extrakt + ingefära + gurkmeja

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olibanum-​extrakt + ingefära + gurkmeja, 120 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Unik kombination
  • Kärleksfullt fylld för hand
427 kr (6 909 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olivbladsextrakt

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Olivbladsextrakt, 90 Kapslar

  • 100% naturligt ursprung
  • Rik på bittra ämnen
  • Fri från allergener
300 kr (9 259 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Cordyceps CS-4 500 mg

ZeinPharma Cordyceps CS-​4 500 mg, 120 Kapslar

  • Extrakt av larvsvamp
  • Från skonsam vattenextraktion
  • Med 40% polysackarider
300 kr (4 348 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

anatis Naturprodukte Stjärnanis, Eko

anatis Naturprodukte Stjärnanis, Eko, 180 Kapslar

  • Lämplig för barn
  • 100 % ekologisk kvalitet
  • Inga tillsatser, fyllnadsmedel eller hjälpämnen
468 kr (5 909 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Bittermelon

Dr. med. Ehrenberger Bio- & Naturprodukter Bittermelon, 60 Kapslar

  • Med Coprinus medicinsk svamp
  • Innehåller kanel polyfenoler & krom
  • Utan tillsatser
277 kr (7 694 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZeinPharma Curcumin Triplex³ 500 mg

ZeinPharma Curcumin Triplex³ 500 mg, 150 Kapslar

  • 100% naturliga ingredienser
  • Utan syntetiska tillsatser
  • Veganskt recept
641 kr (6 541 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Maharishi Ayurveda MA 505 Triphala Plus Ekologisk

Maharishi Ayurveda MA 505 Triphala Plus Ekologisk, 250 Tabletter

  • Med Haritaki, Amalaki och Bibhitaki
  • Kontrollerade ekologiska ingredienser
560 kr (2 240 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BitterLiebe Kapslar 'Värdefulla bitterämnen & kalcium'

BitterLiebe BitterLiebe Kapslar 'Värdefulla bitterämnen & kalcium', 90 Kapslar

  • 8 kombinerade växter
  • Naturliga bitterämnen
  • Perfekt att ta före måltid
167 kr (3 212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations Baspulver plus med zink

pure encapsulations Baspulver plus med zink, 200 g

  • Med värdefulla mineraler & zink
  • Bra absorption
  • Utan smak- och färgämnen
254 kr (1 270 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Enzymedica Candidase®

Enzymedica Candidase®, 42 Kapslar

  • Med cellulas- & proteaskomplex
  • Unik Thera-blend-teknik
  • Ren vegansk & glutenfri formula
450 kr (25 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

pure encapsulations CoQ10 60 mg

pure encapsulations CoQ10 60 mg, 120 Kapslar

  • Från naturlig källa
  • Vegansk, laktos- & glutenfri
  • Utan klumpförebyggande medel & färgämnen
1 021 kr 1 080 kr (40 840 kr / kg)

Gratis frakt fram till 12. oktober

Allergy Research Group Biofilm Neutralizer

Allergy Research Group Biofilm Neutralizer, 60 Kapslar

  • Med alfa-liponsyra
  • Med proteolytiska enzymer
  • 2 kapslar dagligen
554 kr (11 787 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Enzymedica Digest Complete®

Enzymedica Digest Complete®, 90 Kapslar

  • 2 gånger starkare än Digest Basic®
  • För alla makronäringsämnen & laktos
  • Vegansk & fri från allergener
450 kr (15 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Carnium Botanicals Her Biotic

Carnium Botanicals Her Biotic, 30 Kapslar

  • Med 6 bakteriestammar
  • Inkl. tranbärsextrakt
  • Vegansk formula
335 kr (20 552 kr / kg)

Leverans till 12. oktober