Ris & risotto

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Ris: 1 - 30 av 45 artiklar

Cosmoveda Kashmir basmatiris Brunt Ekologiskt

Cosmoveda Kashmir basmatiris Brunt Ekologiskt, 500 g

  • Brunt basmatiris
  • Från Indien från Himalayas bergsdalar
58 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Alnatura Ekologiskt Långkornigt Ris, Kokat

Alnatura Ekologiskt Långkornigt Ris, Kokat, 1 kg

  • Förkokta
  • Perfekt som tillbehör
  • Tillagningstid 15 minuter
43 kr (43 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Ekologiskt Naturligt Långkornigt Ris

Alnatura Ekologiskt Naturligt Långkornigt Ris, 1 kg

  • Nöttig smak och krispigt bett
  • Oskalad och näringsrik
  • Pålägg, fyllning & mer
40 kr (40 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Ekologisk Risgrynsgröt

Alnatura Ekologisk Risgrynsgröt, 500 g

  • Rundkornigt ris för efterrätter
  • Krämig med bett
  • Lätt att förbereda
32 kr (64 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

nu3 Fit Konjac Rice

nu3 Fit Konjac Rice, 200 g

  • Utan tillsatt socker & glutenfri
  • Endast 7 kcal per portion
  • Tillverkad av konjaksmjöl
30 kr 36 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Alnatura Himalaya Basmati Fullkornsris, Eko

Alnatura Himalaya Basmati Fullkornsris, Eko, 500 g

  • Långkornigt ris
  • Ekologisk kvalitet
  • För många olika rätter
33 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

More Nutrition Protein Mjölkris

More Nutrition Protein Mjölkris, 65 g

  • Krämig blandning av risgryn & konjak
  • Utan tillsatt socker
  • Tillagas utan tidskrävande omrörning
36 kr (554 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Alnatura Ekologiskt Basmatiris från Himalaya

Alnatura Ekologiskt Basmatiris från Himalaya, 1 kg

  • Långkornigt ris
  • Kort tillagningstid
  • Aromatisk smak
58 kr (58 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiskt Shirataki-ris gjort på Konjacmjöl

bioasia Ekologiskt Shirataki-​ris gjort på Konjacmjöl, 270 g

  • Lågt kaloriinnehåll
  • Fett- & glutenfri
  • Fri från socker
27 kr (100 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Cosmoveda Punjabi Basmatiris Vitt - Ekologiskt

Cosmoveda Punjabi Basmatiris Vitt -​ Ekologiskt, 500 g

  • Från Indien
  • En riktig specialitet
  • Mycket fin, nötaktig arom
64 kr (128 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Vitanu Ekologiskt Konjakris

Vitanu Ekologiskt Konjakris, 270 g

  • 1-2 portioner
  • För välsmakande rätter
  • Särskilt kalorisnålt
33 kr (122 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Cosmoveda Kashmir Basmatiris Vitt Ekologiskt

Cosmoveda Kashmir Basmatiris Vitt Ekologiskt, 1 kg

  • Långa, ljusa och härligt doftande korn.
  • Ger en särskilt utsökt nötaktig arom efter tillagning.
  • Från Indien (Himalayas bergsdalar)
105 kr (105 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Cosmoveda Red Ayurveda Navara Ris Ekologiskt

Cosmoveda Red Ayurveda Navara Ris Ekologiskt, 1 kg

  • Rött Navara-ris från Indien
  • Med rödbrun färgning
116 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Basmati- och Vildris, Eko

Davert Basmati-​ och Vildris, Eko, 500 g

  • Exklusiv Demeter- & Fairtrade-blandning
  • Nötigt & aromatiskt smakprofil
  • Kort koktid för snabb njutning
68 kr (136 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Davert Rundkornigt Fullkornsris, Eko

Davert Rundkornigt Fullkornsris, Eko, 500 g

  • Fyllig fullkornskaraktär
  • Mjuk & lätt klibbig konsistens
  • Perfekt för risotto & mjölkris
39 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Cosmoveda Svart Ayurvediskt Ris Ekologiskt

Cosmoveda Svart Ayurvediskt Ris Ekologiskt, 1 kg

  • Ayurvediskt ris från Indien
  • Nötliknande smak
  • Starkt fullkornsris
140 kr (140 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Äkta Arborioris Fullkorn, Eko

Davert Äkta Arborioris Fullkorn, Eko, 500 g

  • Naturlig fullkornskvalitet
  • Mild smak & krämigt tuggmotstånd
  • Perfekt för olika risottovarianter
53 kr (106 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Jasminris, Eko

Alnatura Jasminris, Eko, 500 g

  • Mjuk, lätt klibbig, blommig doft
  • Från Ibis-projektet (Kambodja)
  • Klar på 10 till 15 minuter
33 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Davert Äkta Basmatiris Fullkorn, Eko

Davert Äkta Basmatiris Fullkorn, Eko, 500 g

  • Demeter- & Fairtrade-kvalitet
  • Aromatisk, luftig & nötig
  • Äkta fullkornsris från Indien
44 kr (88 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Davert Ribe Risottoris, Eko

Davert Ribe Risottoris, Eko, 500 g

  • Milt aromatiskt ris, Eko
  • Blir krämigt eller luftigt & mjukt
  • Perfekt för soppor & risrätter
41 kr (82 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

BioKing Calasparra-ris Eko

BioKing Calasparra-​ris Eko, 1.000 g

  • Hög svällningskapacitet
  • Ursprung: Spanien
  • Odlad under de bästa förhållandena
93 kr (93 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Svart Nerone Ris, Eko

Davert Svart Nerone Ris, Eko, 250 g

  • Exklusiv specialitet från Piemonte
  • Perfekt för risotto & exklusiva desserter
  • Intensivt aromatisk smak
44 kr (176 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

BioKing Parboiled Ris Eko

BioKing Parboiled Ris Eko, 1.000 g

  • Special produktionsmetod
  • Behandlad med ånga & tryck
63 kr (63 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Jasminris Vitt Wildlife Friendly, Eko

Davert Jasminris Vitt Wildlife Friendly, Eko, 500 g

  • Unik blommig doftarom
  • Perfekt för curry & asiatiska rätter
  • Hållbart projekt från Kambodja
35 kr (70 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

BioKing Basmatiris skalad Eko

BioKing Basmatiris skalad Eko, 1.000 g

  • Unik doft
  • Aromatisk, behaglig & nötig smak
  • Ris nr 1 som tillbehör
93 kr (93 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Cosmoveda Punjabi Basmatiris Brunt - Ekologiskt

Cosmoveda Punjabi Basmatiris Brunt -​ Ekologiskt, 1 kg

  • Doftande ris från Indien
  • Fin och nötaktig arom
93 kr (93 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Parboiled Långkornigt Ris, Eko

Davert Parboiled Långkornigt Ris, Eko, 1.000 g

  • Garanterat kornigt & luftigt
  • Kort koktid för vardagen
  • Skonsamt bearbetad ekologisk kvalitet
68 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Davert Rött Ris från Norra Italien, Eko

Davert Rött Ris från Norra Italien, Eko, 250 g

  • Lätt krispiga långa korn
  • Mild & nötig smakprofil
  • Perfekt för sallader & stekpannerätter
35 kr (140 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Davert Äkta Arborioris Vitt, Eko

Davert Äkta Arborioris Vitt, Eko, 500 g

  • Särskilt krämig konsistens
  • Perfekt för risotto, paella & sallader
  • Från kontrollerad ekologisk odling
56 kr (112 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Davert Himalaya Basmatiris Vitt, Eko

Davert Himalaya Basmatiris Vitt, Eko, 500 g

  • Luftigt & kornigt tuggmotstånd
  • Fairtrade- & Demeter-certifierad
  • Perfekt för asiatiska rätter
41 kr (82 kr / kg)

Leverans till 09. oktober