Allt om pasta

Filtrera och sortera

Pris Highlights Varumärken Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Pasta: 1 - 30 av 53 artiklar

Alnatura Penne med Ekologisk Spelt

Alnatura Penne med Ekologisk Spelt, 500 g

  • Perfekt för salta grytor
  • Räfflad yta
  • Dinkel från Tyskland
28 kr (56 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologiska Speltkrullar

Alnatura Ekologiska Speltkrullar, 500 g

  • Perfekt för pastasallad
  • Ekologiskt certifierad & vegansk
  • Spelt från Tyskland
31 kr (62 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Speltspaghetti

Alnatura Ekologisk Speltspaghetti, 500 g

  • Subtil nötaktig spelt-smak
  • Klassiskt med sugo & mer
  • 7 minuter tillagningstid
28 kr (56 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

bioasia Ekologiska Glasnudlar Långa

bioasia Ekologiska Glasnudlar Långa, 100 g

  • Gjord av ärtstärkelse
  • Snabbt förberedd
  • Vegan & glutenfri
20 kr (200 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Spirelli Spelt Ekologisk

Alnatura Spirelli Spelt Ekologisk, 500 g

  • Perfekt för pestos
  • Ekologiskt certifierad & vegansk
  • Spelt från Tyskland
28 kr (56 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnavit Ekologisk Bovete Spaghetti Glutenfri

Alnavit Ekologisk Bovete Spaghetti Glutenfri, 250 g

  • 100 % bovete | glutenfri
  • Mörk färg, intensiv smak
  • Tillagningstid: 8-10 minuter
34 kr (136 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnavit Ekologisk Gnocchi

Alnavit Ekologisk Gnocchi, 250 g

  • Glutenfri och vegansk
  • Raffinerad med 10 % quinoa
  • Klar att serveras om 2 minuter
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Spelt Spaghettini

Alnatura Ekologisk Spelt Spaghettini, 500 g

  • Kort tillagningstid
  • Ekologiskt certifierad & vegansk
  • Dinkel från Tyskland
29 kr (58 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Spelt & Fullkorn Spaghetti

Alnatura Ekologisk Spelt & Fullkorn Spaghetti, 500 g

  • Hjärtlig smak av nötter
  • Som tillbehör och pastarätt
  • Från tyskt ekologiskt jordbruk
29 kr (58 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Spaghetti

Alnatura Ekologisk Spaghetti, 500 g

  • 100% ekologiskt durumvete semulina
  • För alla pastarecept
  • Tillverkad i Italien
18 kr (36 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Fullkornsspaghetti

Alnatura Ekologisk Fullkornsspaghetti, 500 g

  • 100% fullkornsgryn av durumvete
  • För alla pastarätter
  • Tillverkad i Italien
18 kr (36 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

nu3 Fit Konjac Spaghetti

nu3 Fit Konjac Spaghetti, 200 g

  • Rik på fibrer
  • 2 minuters tillagningstid
  • Sockerfri & låg fetthalt
30 kr 36 kr (150 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

nu3 Fit Konjac Tagliatelle

nu3 Fit Konjac Tagliatelle, 200 g

  • Klar att äta på 2 minuter
  • Hög fiberhalt & låg kaloriförbrukning
  • Populär pastasort
30 kr 36 kr (150 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitanu Ekologisk Konjak-tagliatelle

Vitanu Ekologisk Konjak-​tagliatelle, 270 g

  • 1-2 portioner
  • Klar att äta på bara 3 minuter
  • Låg kalorihalt
33 kr (122 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitanu Ekologiska Konjacnudlar

Vitanu Ekologiska Konjacnudlar, 270 g

  • 1-2 portioner
  • Perfekt för asiatiska rätter
  • Låg i kalorier
33 kr (122 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Mie Nudlar, Eko

Alnatura Mie Nudlar, Eko, 250 g

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Kort koktid
21 kr (84 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Röda Linser Spirelli, Eko

Alnatura Röda Linser Spirelli, Eko, 250 g

  • Snabb koktid
  • Vegansk
  • Glutenfri
26 kr (104 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnavit Ekologisk Fusilli

Alnavit Ekologisk Fusilli, 500 g

  • Tillverkad i Italien
  • Glutenfri och vegansk
  • Gjord av ris och majsmjöl
44 kr (88 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Farfalle Fullkorn, Eko

Alnatura Farfalle Fullkorn, Eko, 500 g

  • Fullkorns durumvetemjöl
  • Tillverkad i bronsform
  • Ekologisk kvalitet
18 kr (36 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologisk Shirataki Spagetti gjord av Konjacmjöl

bioasia Ekologisk Shirataki Spagetti gjord av Konjacmjöl, 270 g

  • Lågt kaloriinnehåll
  • Fett- & glutenfri
  • Fri från socker
28 kr (104 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitanu Konjakspaghetti, Eko

Vitanu Konjakspaghetti, Eko, 270 g

  • 1-2 portioner
  • Få kalorier
  • Snabbt att förbereda
33 kr (122 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Lasagne, Eko

Alnatura Lasagne, Eko, 250 g

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Tillverkad av italiensk durumvetesemolina
20 kr (80 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Alnatura Fullkorn Pipe Rigate, Eko

Alnatura Fullkorn Pipe Rigate, Eko, 500 g

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Tillverkad i Italien
18 kr (36 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Govinda Kinder-Goodel "Meereswelt" Majs Eko

Govinda Kinder-​Goodel "Meereswelt" Majs Eko, 250 g

  • Naturligt färgad
  • Glutenfri & helt växtbaserad
  • Spännande motiv från havets värld
44 kr (176 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Farfalle, Eko

Alnatura Farfalle, Eko, 500 g

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Tillverkad i Italien
18 kr (36 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BIO PRIMO Ramen Nudlar Klassisk

BIO PRIMO Ramen Nudlar Klassisk, 250 g

  • Vegansk
  • Perfekt som tillbehör till soppa
  • Endast under en kort tid
26 kr (104 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Govinda Goodel Fusilli Bovete & Linfrö Ekologisk

Govinda Goodel Fusilli Bovete & Linfrö Ekologisk, 250 g

  • Glutenfri & vegansk
  • Skonsamt torkad
  • Enastående smak
44 kr (176 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Bondgårdsnudlar, Eko

Alnatura Bondgårdsnudlar, Eko, 250 g

  • Tillverkad av ekologiskt durumvetegryn
  • Söta djurformer
  • Koktid: 8-10 minuter
12 kr (48 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnavit Ekologisk Spaghetti

Alnavit Ekologisk Spaghetti, 500 g

  • Gjord av majs- och rismjöl
  • Ekologiskt och veganskt
  • Klassisk italiensk njutning
43 kr (86 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Goodel Fusilli Röda Linser med Linfrö Ekologiska

Govinda Goodel Fusilli Röda Linser med Linfrö Ekologiska, 250 g

  • Nötaktig smak
  • Glutenfri & vegansk
  • Rik på proteiner
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 13. oktober