Bönor och baljväxter

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Doseringsform Allergener - Fri från Egenskaper
Filter

Baljväxter & bönor: 1 - 30 av 62 artiklar

Alnatura Kikärtor i Burk Ekologiska

Alnatura Kikärtor i Burk Ekologiska, 330 g

  • Förkokt
  • Delikat nötaktig
  • För hummus och falafel
17 kr (52 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Vita Bönor Ekologisk

Alnatura Vita Bönor Ekologisk, 240 g

  • Färdigkokt
  • Lätt nötaktig smak
  • Raffinerad med havssalt
19 kr (79 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Kidneybönor i Burk Ekologisk

Alnatura Kidneybönor i Burk Ekologisk, 240 g

  • Förkokt
  • Saltad
  • Något sötaktig
18 kr (75 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Gröna Bönor Ekologisk

Alnatura Gröna Bönor Ekologisk, 185 g

  • Fint skivad
  • Färdig att äta
  • Med havssalt
18 kr (97 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ärtor och Morötter i Burk Ekologisk

Alnatura Ärtor och Morötter i Burk Ekologisk, 220 g

  • Förkokta
  • Redo att äta
  • Många olika användningsområden
19 kr (86 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Home of Ayurveda somamed Mung Dal Gul, Halverad Och Skalad - Eko

Home of Ayurveda somamed Mung Dal Gul, Halverad Och Skalad -​ Eko, 450 g

  • Mycket snabb tillagning
  • Passar för vata, kapha & pitta
  • Mångsidig användning
56 kr (124 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Mungbönor Ekologiska

Alnatura Mungbönor Ekologiska, 500 g

  • Hel och oskalad
  • Mild egen smak
  • Perfekt i asiatiska rätter
43 kr (86 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Kikärtor Ekologiska

Alnatura Kikärtor Ekologiska, 400 g

  • Från Italien
  • Förkokt
  • Med havssalt
14 kr (35 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Kidneybönor i Burk Ekologiska

Alnatura Kidneybönor i Burk Ekologiska, 240 g

  • Förkokt
  • Saltad
  • Något sötaktig
18 kr (75 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Färgglada Baljväxter, Eko

Davert Färgglada Baljväxter, Eko, 500 g

  • Färgstark mix med fantastisk look
  • Perfekt konsistens för soppor & sallader
  • Idealisk bas för vegetariska biffar
56 kr (112 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Cannellinibönor, Eko

Davert Cannellinibönor, Eko, 500 g

  • Mild & lätt söt med krämig kärna
  • Behåller formen - perfekt för minestrone
  • Passar perfekt till antipasti, sallader & dippar
50 kr (100 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Pintobönor, Eko

Davert Pintobönor, Eko, 500 g

  • Mild smak & krämig konsistens
  • Perfekt för grytor, dippar & biffar
  • Fin spräcklig look
44 kr (88 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Svarta Bönor, Eko

Davert Svarta Bönor, Eko, 500 g

  • Kryddigt & nötigt arom
  • Mjuk konsistens
  • Perfekt för saftiga vegetariska bakverk
39 kr (78 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Kala Chana - Hela Svarta Kikärter Ekologiska

Cosmoveda Kala Chana -​ Hela Svarta Kikärter Ekologiska, 500 g

  • Mild smak av nötter
  • Mångsidig
  • Råkost
79 kr (158 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Cosmoveda Moong Dal Dhuli, Eko

Cosmoveda Moong Dal Dhuli, Eko, 2,50 kg

  • Perfekt för dal- & kitchari-rätter
  • Nötig, mild smak
  • Ingen blötläggning krävs
248 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Masoor Dal Dhuli - Röda Linser, Skalade och Halverade Ekologiska

Cosmoveda Masoor Dal Dhuli -​ Röda Linser, Skalade och Halverade Ekologiska, 1 kg

  • Snabbt tillagad
  • Ett proteinrikt tillbehör
99 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cosmoveda Röda bönor - Kidneybönor Hela Ekologisk

Cosmoveda Röda bönor -​ Kidneybönor Hela Ekologisk, 500 g

  • Naturligt proteininnehåll
  • Kan användas på många olika sätt
  • Råkost
61 kr 65 kr (122 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Bioland Vita Bönor

Alnatura Bioland Vita Bönor, 400 g

  • Ekologisk kvalitet från Italien
  • Vegansk
  • Skonsamt förkokta
18 kr (75 kr / kg Avr. vikt)

Leverans till 13. oktober

BioKing Gröna Ärtor oskalade Eko

BioKing Gröna Ärtor oskalade Eko, 500 g

  • Oskalad
  • För individuella recept
33 kr (66 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Cosmoveda Berglinser Ekologiska

Cosmoveda Berglinser Ekologiska, 500 g

  • Mild & aromatisk smak
  • Ljus & rödbrun färg
  • Perfekt för sallader, grytor & soppor
56 kr (112 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Cosmoveda Beluga-linser Hela Ekologiska

Cosmoveda Beluga-​linser Hela Ekologiska, 1 kg

  • Även kända som kaviarlinser
  • Fin smak av nötter
  • För krispiga sallader & tillbehör
112 kr (112 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

BioKing Bruna Tallinser Eko

BioKing Bruna Tallinser Eko, 500 g

  • Kort tillagningstid
  • Ursprung: Turkiet
44 kr (88 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Butter Beans, Eko

Davert Butter Beans, Eko, 400 g

  • Krämigt mjuk konsistens
  • Mild & smörig egen smak
  • Perfekt för grytor, sallader & dippar
19 kr (48 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Röda Linser, Eko

Davert Röda Linser, Eko, 1.000 g

  • Snabbkokande & härligt krämiga
  • Perfekt för indisk dal & curry
  • Ingen blötläggning behövs
83 kr (83 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Davert Röda Kidneybönor, Eko

Davert Röda Kidneybönor, Eko, 500 g

  • Fyllig & mjölig konsistens
  • Perfekt för chili, wraps & grytor
  • Fin ekologisk kvalitet
50 kr (100 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Halva Gröna Ärter, Eko

Davert Halva Gröna Ärter, Eko, 500 g

  • Ingen blötläggning behövs
  • Perfekt för krämiga grytor & soppor
  • Kort koktid
33 kr (66 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Gula Orientlinser, Eko

Davert Gula Orientlinser, Eko, 500 g

  • Snabbkokande & krämiga
  • Perfekt för curry, puré & dippar
  • Lysande gul färg efter tillagning
53 kr (106 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BioKing Röda Linser Eko

BioKing Röda Linser Eko, 500 g

  • Skalad
  • Kort tillagningstid
39 kr (78 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Cosmoveda Kabuli Chana - Kikärter, Hela Ekologisk

Cosmoveda Kabuli Chana -​ Kikärter, Hela Ekologisk, 500 g

  • Särskilt rik på protein
  • Perfekt för veganer och vegetarianer
68 kr 72 kr (136 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Davert Kidneybönor, Eko

Davert Kidneybönor, Eko, 400 g

  • Mild & lätt söt smak med mjuk kärna
  • Perfekt för chili, burritos & sallader
  • Passar utmärkt för veganska burgare & biffar
19 kr (48 kr / kg)

Leverans till 13. oktober