TEEKANNE Bio Organic Darjeeling, 35 g
Högkvalitativt te med subtil elegans
37 kr
(1 057 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Organic Forest Fruit
Fruktig njutning för stunden däremellan
43 kr(860 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Rooibos
Rooibos i sin renaste form
46 kr(1 150 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Mountain Herbs
Harmonisk blandning med smakrika örter
40 kr(1 111 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Assam
Stark sort med fyllighet
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic English Breakfast
För en stund av ren njutning
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Fruit Selection
En utsökt blandning
40 kr(667 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Ginger Lemon
En syrlig blandning
40 kr(1 111 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Verbena
Njut av varje klunk!
44 kr(1 257 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Camomile
Njut av naturens renhet
46 kr(1 533 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Earl Grey
En kombination av tradition och sofistikering
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Peppermint
En oförfalskad och ren smakupplevelse
46 kr(1 022 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Kid's Tea Bio
För små sötsugna tänder
40 kr(667 kr / kg) -
TEEKANNE
Premium Selection Box Ekologisk
Ett brett utbud av teer för alla smaker
409 kr(1 155 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Darjeeling
Högkvalitativt te med subtil elegans
37 kr(1 057 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Organic Green Tea
Dags för en kopp ren njutning
37 kr(1 057 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Utsökt svart te
- Blommig smak
- Fint bladte
Beskrivning
Upptäck den utsökta elegansen i Darjeeling från TEEKANNE, ett svart te från de berömda teträdgårdarna i det pittoreska Darjeeling-höglandet. Detta bladte kommer från certifierad ekologisk odling och förtjusar med sin speciella smak.
De fina bladen utvecklas till ett gyllengult te med en särskilt delikat, blommig smak. Denna unika smaksammansättning ger teet en omisskännlig ton som uppskattas av finsmakare!
| Artikelnr.: | XPI-TK-63503 |
|---|---|
| Innehåll: | 35 g |
| EAN: | 9001475035031 |
| Tillverkarnr.: | 063503 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | Tepåse |
| Produkttyper: | Teer |
| Allmän information: | denna produkt innehåller koffein |
| Lagringsmeddelande: | förvara på en sval och torr plats |
Ingredienser
Svart te[1]
- aus k.b.L.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 8 / 2 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 3 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Organic Darjeeling
Senaste artiklarna:
Upptäck VitalAbo :
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer -
Vi arbetar
klimatmedvetet. Mer än 9.700 produkter